O maluchach

Tylko maluchom nie nudziło się w czasie kazania
stale mieli coś do roboty
oswajali sterczące z ławek zdechłe parasole
z zawistnymi łapkami
klękali nad upuszczonym przez babcię futerałam
jak szczypawką
pokazywali różowy jezyk
grzeszników drapali po wąsach sznurowadeł
dziwili się, że ksiądz nosi spodnie
że ktoś zdjął koronkową rękawiczkę
i ubrał tłustą rękę w wodę święconą

- ale Jezus brał je z powagą na kolana.

Ksiądz Jan Twardowski

W dniach 10, 11 i 12 marca w Bieździedzy odbyły się rekolekcje szkolne prowadzone przez księdza Mariusza Uryniaka. Były to, jak sam przyznał, pierwsze prowadzone przez niego rekolekcje, ale naszym zdaniem spisał się na medal!

Motywem przewodnim rekolekcyjnych rozważań była „Droga do Nieba”. Ksiądz opowiadał nam kim jest Bóg i jak z nim rozmawiać oraz co mamy czynić, aby upodobnić się do Jezusa i dostać do Nieba. Nauczyliśmy się tego, że powinniśmy pomagać ludziom, którzy nas otaczają, gdyż w każdym z nich przychodzi do nas Chrystus. Zaśpiewaliśmy też kilka piosenek a przed wyjściem do kościoła oglądnęliśmy refleksyjny film Pt.: „Ziemia Maryi”.

Rekolekcje zakończyły się uroczystą Mszą Świętą oraz podziękowaniami dla księdza Mariusza za przybycie do naszej parafii.

Autorka: Kamila Madej

Zdjęcia z rekolekcji