OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO                                                                                       9 CZERWCA 2019r.

1.      Dziś przeżywmy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zakończenie Okresu Wielkanocnego. Jest to II niedziela miesiąca. Przeżywamy Uroczystość Prymicji ks. Jarosława Młodeckiego.

2.      Msze św. w dniu dzisiejszym o godz.:  9:00; 11:00;o 17:00  i  nabożeństwo do N.Serca Pana Jezusa, w tygodniu z wyjątkiem jutra msze święte o 7:00;  o 18:00 i nabożeństwa do N. Serca P. Jezusa połączone z nabożeństwami w tygodniu. Serdecznie zapraszamy.

3.      W tym tygodniu wspominamy:

·      Pn. – ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY MATKI KOŚCIOŁA.

·      Wt. – św. Barnaby.

·      Śr. – bł.męcz. ks. Romana Sitki i współbraci - nowenna do M.B.N.Pomocy

·      Czw. – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – modlimy się o powołania, wsp. św. Antoniego z Padwy.

·      Pt. – bł. Michała Kozala - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

·      Sb. –bł. Jolanty zakonnicy

·      N. – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – odpust parafialny.

·      W poniedziałek jutro w Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła Msze święte o godz: 7:00;9:00;11:00; o 18:00 nabożeństwo do N.Serca P Jezusa. Jest to dzień pracy, dla nas katolików święto kościelne, starajmy się uczestniczyć we Mszy świętej.

4.      W przyszłą niedzielę 16 czerwca będziemy przeżywać odpust parafialny, połączony z jubileuszem 25 – lecia kapłaństwa naszego rodaka ks. Andrzeja Urbana. Msze święte o: 7:00;9:00; 11:30 uroczysta suma i procesja Eucharystyczna, którą odprawi nasz jubilat. Wieczorem o 17:00  Msza święta i nabożeństwo do Serca P. Jezusa.

5.      Jak było zapowiadane prosimy o przygotowanie baldachimu, feretronów, sztandarów do procesji, zapraszamy poczty sztandarowe strażaków i kosynierów, dzieci pierwszokomunijne w strojach, dzieci sypiące kwiaty i do dzwonienia, młodzież, oraz wszystkich parafian.

6.      Dziś zbiórka ofiar jak w każdą II niedzielę miesiąca na kontynuację  prac w kościele i w parafii.

7.      Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli składane do puszek na organizację prymicji.                W przyszłą niedzielę prosimy panie z „Caritas” o przeprowadzeniu zbiórki do puszek na Caritas jako pomoc dla poszkodowanych przez ostatnie powodzie.

8.      Wczoraj 11 diakonów naszej diecezji przyjęło święcenia kapłańskie, dziś przeżywają prymicje, czyli pierwszą Mszę świętą w rodzinnej parafii, łącznie z naszym rodakiem ks. Jarosławem Młodeckim. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację Prymicji.

9.      Ks. katecheta wraz z KSM organizuje wyjazd młodzieży na koncert ” Jednego Serca Jednego Ducha” do Rzeszowa w Boże Ciało 20.06. Wyjazd o 17:00. Zapisy w zakrystii.

10.  Spowiedź przed odpustem codziennie przed Mszą świętą i w sobotę od godz: 17:00.

11.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania kościoła na wtorek i piątek prosimy panie: Sypień Marta, Leśniak Kazimiera, Leśniak Irena,Florek Małgorzata, Kołeczek Krystyna, Solecka Zofia, Kranc Halina, Tobiasz Irena, Buczyńska Barbara i pan Kołeczek Damian.

12.  Spotkania: Pn. - schola;.Wt. - R.R.Naz.;Czw. – KSM; Pt kl. – VII; Sb9:30 ministranci i lektorzy.

13.  Ogłoszenia i zapowiedzi, intencje wywieszone w gablotce ogłoszeń i na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

14.  Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

15.  Ks. wikariusz z Kołaczyc zaprasza chętnych na pielgrzymkę do  Medziugorie zapisy do 23.06. koszt 1400zł. Planowany wyjazd od 29 lipca do 5 sierpnia. Chętni mogą się zgłaszać do: ks. Grzegorz Złotek nr. 502930083