OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                                                   9.09.2018r.

1.      Przeżywamy XXIII niedzielę zwykłą, drugą niedzielę miesiąca września. Dziś odpust w Sanktuarium Matki Bożej w Tarnowcu. Czytany jest List Pasterski zapowiadający VIII Tydzień Wychowania. Msze święte o godz: 9.00;11.00; 17.00 – podobnie w przyszłą niedzielę, w tygodniu Msze Święte o 7.00 i 18.00

2.      W liturgi tygodnia wspominamy:

·           Śr. – wsp. N.M.P. Rzeszowskiej - Najświętszego Imienia Maryi

·           Czw. – św. Jana Chryzostoma – dekanalne nabożeństwo fatimskie w parafii Brzostek o godz: 19:00

·           Pt. - Święto Podwyższenia Krzyża św. z tej racji o godz: 17.00 Droga Krzyżowa połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy. W tym dniu dpust w Brzostku, uroczysta suma o godz: 11.00.

·           Sb. - wsp N.M.P.Bolesnej – swięto Patronalne sióstr Serafitek pracujących w naszej parafii. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

·           N – wsp. św. męcz. Korneliusza i Cypriana. Trzecia niedziela miesiąca modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach i odmawiając koronkę do Miłosierdzia Bożego. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek, o przeprowadzenie zbiórki prosimy panie z Caritas.

3.      Dziś jak w każdą II niedzielę miesiąca przeprowadzana jest zbiórka na renowację i remont kościoła, epitafium ks. Tarnowskiego i prace w parafii. Serdeczna prośba o ofiarność na ten cel.

4.      Od 13.09 /czwartek/ rozpoczyna się Odpust w Dębowcu i trwa do przyszłej niedzieli.

5.      Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, wielu łask Bożych.

6.      Zachęcamy do uczestnictwa i angażowanie się w działające przy parafii Grupy Apostolskie zwłaszcza wśród młodzieży. Rodziców prosimy o pomoc. Zachęcamy starszych zwłaszcza rodziny, które miały kontakt z grupami oazowymi do organizowania się w grupy modlitewne,

7.      Spotkania: Wt. – Ruch Rodzin Nazaretańskich, Czw. – KSM, Sb – LSO.

8.      Kl.VIII  i kl. III Gimnazjum udają się do Dębowca na Diecezjalne Spotkanie Kandydatów do bierzmowania w ramach odpustu Dębowieckiego. Organizuje wyjazd  ks. katecheta, rodzice wyrażają zgodę uczestnictwo kandydatów. Godzinę wyjazdu poda katecheta.

9.      Dziękujemy za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatami. Na poniedziałek i piątek do sprzątania proszone są panie: Ochałek Zofia, Borowa Halina, Przepiórka Krystyna, Gwizdak Anna, Szczerba Dorota, Jarecka Janina, Dzownkowska Maria,Cyrulik Jadwiga, Leśniak Bogumiła, Stasiowska Ewa.

10.  W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. +Jadwiga Kulig, pogrzeb jej odbędzie się jutro w poniedziałek o godz: 13:00, od 12:30 różaniec w kościele.

11.  Ogłoszenie: ……….kominiarze,  ……….

12.  Intencje mszalne: >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>