OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 9.08.2020r.

1.      Dziś przeżywamy XIX niedzielę zwykłą, II niedzielę miesiąca sierpnia. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz.  9:00, 11:00 i 17:00. Msze św. w tym tygodniu o 7:00 i o 18:00, z wyjątkiem soboty. Jak co miesiąc dziś zbiórka na kontynuację prac w parafii przy kościele i prace remontowe.

2.      W tym tygodniu przypada wspomnienie:

·          Pn. – św. Wawrzyńca diakona

·          Wt.- św. Klary – patronki telewizji

·          Śr. -  św.Joanny Franciszki de Chantal

·          Cz. – sw. Poncjana i Hipolita

·          Pt. – św. Maksymiliana Marii Kolbe – odpust we Wróblowej

·          Sb. - Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P – M.B.Zielnej

·          N. – XX Niedziela zwykła, wsp. - św. Stefana Węgierskiego - trzecia niedziela miesiąca modlimy się za zmarłych wypominanych.

3.      W Uroczystość Wniebowzięcia N.M.Panny /sobota/ mamy obowiązek uczestniczyć we mszy świętej. Msze święte w tym dniu, tak jak w niedzielę o godz: 7:00; 9:00;11:00 i 17:00. Po każdej mszy świętej poświęcenie wiązanek z ziół, kwiatów, owoców i zbóż, a po sumie wieńców dożynkowych i procesja z wieńcami wokół kościoła. Serdeczna prośba, aby nie zajmować na sumie miejsc w ławkach w przodzie, pozostawiając je dla delegacji z wieńcami.

4.      Serdeczna prośba do panów strażaków o zabezpieczenie parkingu przed kościołem w Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. przed sumą, aby nie parkować samochodów, podwozimy osoby starsze i odjeżdżamy na inne miejsce, aby nic się nie stało, ponieważ będą zaprzęgi konne.

5.      Zachęcamy do zachowywania trzeźwości w miesiącu sierpniu, członków rodzin prosimy o pomoc w powstrzymywaniu się od pijaństwa.

6.      Solenizantom składamy serdeczne życzenia, wielu łask Bożych, gościom życzymy miłego pobytu w naszej parafii.

7.      Nabożenstwa w tygodniu: w środę Nowenna do M.B.N. Pomocy, w piątek do Miłosierdzia Bożego.

8.      Bóg zapłać panu Wojciechowi i rodzinie za dar stołu.

9.      Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza przyjąłem decyzję o zmianie parafii z Bieździedzy na Parafię Miłosierdzia Bożego w Jaśle – Osiedle Rafineryjne. Ks. Biskup skierował na moje miejsce ks. kan. Zbigniewa Preiznera, proszcza parafii Polany. Serdeczna prośba o zaakceptowanie jego osoby i posługi, oraz o dalszą owocną współpracę. Zmiana nastąpi w poniedziałek 17 sierpnia.

10.  Pamiętajmy o posiadaniu maseczek w kościele i zachowaniu dystansu, ponieważ jak słyszeliśmy mogą być na  nowo wprowadzone restrykcje zwłaszca w kościołach.

11.  Ogłoszenia ………………………………

12.  W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień solidarności z Libanem  modlimy się w diecezji Rzeszowskiej w intencji ofiar tragedii w Bejrucie. Będzie przeprowadzona zbiórka do puszek. Panie z Caritas proszę o przeprowadzenie zbiórki na szczytny cel.

13.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatami. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek prosimy panie: Markiewicz Maria, Czaja Anna, Siennicka Zdzisława, Maresz Jadwiga, Roś Maria, Kaleta Maria, Buczyńska Krystyna, Marchewka Jadwiga, Michalec Agata i pan Smalara Stanisław. Bóg zapłać za kwiaty do kościoła: p. Fuczek Marii, p. Kluzowicz Bogusławie, p. Hendzel Annie, p. Augustynowi Kulig.

14.  Ogłoszenia, intencje wywieszone są w gablocie ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

15.  Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom za życzliwość i współpracę. Bóg zapłać ks. katechetom na ręce ks. Jakuba, klerykom, siostrom Serafitkom na ręce s. Przełożonej, zwłaszcza siostrom dekoratorkom, Radzie Parafialnej na ręce Przewodniczącego Rady p. Edwarda Zbyluta, szczególnie sekcji ekonomicznej, którzy troszczyli się o finanse parafii, poprzez prowadzone co miesiąc bezinteresownie łącznie z dzisiejszą comiesięczne zbiórki w salce, na cmentarzu. Efekty widać w postaci odnowionego, odresteurowanego kościoła. Dziekuję Dyrekcji Szkoły i Nauczycielom za współpracę, Ruchowi Rodzin Nazaretańskich, Panu Organiście i Panu Kościelnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, scholi, chorym i cierpiącym za ich modlitwę, nowopowstałej grupie Modlitewnego Ruchu „Margaretek”. Bóg zapłać wszystkim którzy pomagali przez świadczenie usług: p. Markowi Leśniakowi, p. Andrzejowi Lisowskiemu, p. Markowi Hendzel za wykonane prace, barierki daszki zabezpieczenie kapliczki i inne, firmom zwłaszcza z parafii za różne usługi, strażakom którzy dbali o porządek i bezpieczeństwo w czasie procesji, Dróg Krzyżowych, nawet o wodę, dziękuję prezesowi i komendantowi, którzy stawiali się na każde wezwanie. Bóg zapłać Kosynierom za uświetnianie uroczystości, pełnienie straży honorowej przy Grobie Pańskim, udział w procesjach i nabożeństwach. Bóg zapłać p. Marii Lisowskiej, która podjęła się pracy w kuchni, aby wyżywić najpierw 3 księży, a po śmierci ks. kanonika Henryka 2 w czasie spowiedzi, imienin, uroczystości, odpustów, znosząc czasami różne nastroje. Bóg zapłać Paniom z Caritas, Siostrom i Braciom z Róż Różańcowych za wspólną modlitwę. Wszytkim parafianom dziękuję za ofiarność na cele parafii, oraz z okazji kolędy i innych okazji. Jestem wdzieczny za lata współpracy z władzami samorządowymi miasta Kołaczyce z Burmistrzami panią Małgorzatą Salacha i z panem Stanisławem Żygłowiczem,  z poszczególnymi wydziałami,  dziękuję p. Jerzemu Sypień za pomoc w realizacji i zamknięciu programu RPO, spółce komunalnej, firmie „Feniks”, pracownikom Banku Spółdzielczego, firmom handlowym p. Mariusza Wrony, właścicielom JCMB, firmom które wykonywały prace w parafii, za ich solidność i odpowiedzialność. Jeżeli kogoś pominąłem tym bardziej stokroć dziękuję. Wszystkim za wszystko składam serdeczne Bóg zapłać. Jeżeli kogokolwiek uraziłem, słowem,  zachowaniem, postawą, czy w inny sposób najserdeczniej przepraszam. Bóg zapłać za 9 lat współpracy.