OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU  8.12.2018r.

1.      Dzisiejsza niedziela  to II niedziela miesiąca grudnia, oraz II niedziela Adwentu. Równocześnie przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Modlimy się za Kościół na Wschodzie, po Mszy świętej do puszek składamy ofiary, jako pomoc naszym rodakom, mieszkających na obczyźnie. Msze święte w dniu dzisiejszym o godz.: 9.00; 11.00; 17.00.

2.      W tygodniu, godzinki o 6:30 po nich Msza święta Roratnia. Po południu Msza święta o godz.: 17:00.

3.      W liturgii tygodnia wspominać będziemy:

·         Pn. – św. Jana Diego Cuauthlatoatzin

·         Wt. – Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej

·         Śr. - św. Damazego – Nowenna do M.B. N. Pomocy

·         Cz. – N.M.P. z Guadelupe

·         Pt. – św. Łucji – 38 rocznica wprowadzenia stanu wojennego modlimy się za Ojczyznę - Nabożeństwo do Miłosierdiza Bożego

·         Sb. – św. Jana od Krzyża

·         N. – III niedziela miesiąca grudnia,  III niedziela Adwentu „Gaudete”Radości.

4.      Dziś o godz: 15:00 zebranie Rady parafialnej, ostatnie w tym roku. Serdeczna prośba o liczną obecność. W nadchodzącą niedzielę tj. 15 grudnia, jak co roku składka przeznaczona, na wynagrodzenie za posługę w naszej parafii Sióstr Serafitek. Prosimy o ofiarność. W przyszłą niedzielę będą czytane wypominki roczne  i odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5.      Jak w każdą II niedzielę miesiąca tradycyjna zbiórka na prace w kościele i w parafii, oraz na ogrzewanie kościoła.

6.      Zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w roratach. Dzieci przychodzące rano, lub wieczorem otrzymują obrazki. Zachęcamy do przynoszenia lampionów rano i wieczorem.

7.      Bóg zapłać młodzieży z kl. VIII za roznoszenie i sprzedaż świec wigilijnych, oraz zbieranie ofiar na Seminarium Duchowne w Rzeszowie, ks. katechecie Jakubowi za zorganizowanie      i przygotowanie tej zbiórki. Dodatkowe świece będą zamówione w Caritas i bedą do odebrania w zakrystii w przyszłym tygodniu.

8.      Przypominamy o „Torbach Miłosierdzia”, aby zrobić z nich użytek i pomóc potrzebującym w naszej parafii.

9.      Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia.

10.  Adwentowa spowiedź parafialna będzie miała miejsce 18 grudnia w środę.

11.  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i dekorację. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek proszone są panie: Palar Marta, Palar Renata, Mamroł Aneta, Stasiowska Grażyna, Gozdecka Eleonora, Kulig Barbara,  Palar Danuta, Wojdyła Paulina, Łącka Maria, Liszka Aneta.

12.  Spotkania: Pn. -  schola; Wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich; Czw. – KSM; Pt. – po Mszy św. - kl. VIII SP.; Sb. - godz: 10:00 – Lektorzy, animatorzy i ministranci.

13.  Ogłoszenia ………Msza łacińska………………..

14.  Zapowiedzi, intencje, ogłoszenia wywieszone na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

15.  W tygodniu odeszła do wieczności śp. +Maria Kulig…wieczne odpoczywanie…………..

16.  Msze święte w tygodniu: >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>