OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 8.X.2017r.

1.        Dziś przeżywamy XXVII niedzielę zwykłą, obchodzimy  XVII Dzień Papieski dziękując za dar pontyfikatu i osoby świętego Jana Pawła II. Z tej racji zbiórka do puszek  na fundusz stypendialny  Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czytamy list biskupów.

2.        Msze święte w dniu dzisiejszym jeszcze o godz. 9:00, 11:00; o 16:30 – Różaniec, po nabożeństwie  Msza św. Serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie róże, dzieci i młodzież. Spowiedź przed odpustem codziennie przed Mszą świętą.

3.        W liturgii wspominamy:

·           Pn. – bł Wincentego Kadłubka

·           Wt. - bł. Marii Angeli Truszkowskiej

·           Śr. – św. Jana XXIII papieża

·           Czw.– bł. Jana Beyzyma

·           Pt. – bł. Honorata Koźmińskiego – imieniny ks. bpa Edwarda Białogłowskiego

·           Sb. – św. Marii Małgorzaty a la Coque

·           N. - św. Teresy od Jezusa – III niedziela miesiąca będziemy modlić się za zmarłych wypominanych odmawiając koronkę do Miłosierdzia Bożego. Liczenie wiernych.

4.        Dziś jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, zbiórka na kontynuację prac w kościele i w parafii prosimy o ofiarność. Efekty tej ofiarności widzimy, mimo, że wiele rodzin w tym nie uczestniczy.

5.        W tygodniu rano o 6:30 różaniec i Msza święta, po południu różaniec o  17:00 i Msza święta. Z wyjątkiem piątku. W piątek 13. X - dekanalny wieczór fatimski, pamiątka ostatniego objawienia fatimskiego i cudu słońca. Msza święta o godz: 19:00 po niej procesja fatimska i różaniec. Rozważania poprowadzą panie z Róży p. Michaliny Kaleta. Do niesienia figury prosimy: rodziców dzieci pierwszokomunijnych, kandydatów do bierzmowania, róże żeńskie, róże męskie.  KSM.  Przynosimy lampiony na procesję.

6.        W poniedziałek 16.X - uroczystość odpustowa ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Msze św. o godz: 7.00; 9.00, i 11.00  suma z procesją eucharystyczną i o 17:00 – różaniec i Msza św. tak jak w każdą niedzielę. Kazania wygłosi i sumę odprawi ks. Marian Płonka proboszcz z Parafii w Gliniku, były wikariusz w tej parafii, który przeżywa w tym roku jubileusz 25 – lecia kapłaństwa. Przed sumą o godz: 10:30 młodzież i dzieci  z naszej szkoły  przedstawią montaż słowno - muzyczny o św. Janie Pawle II, serdecznie zapraszamy. Dzieci przychodzą na 10:20.

7.        Serdeczna prośba do  strażaków, o zapewnienie bezpieczeństwa w czasie piątkowej procesji.

8.        Przypominamy o przygotowaniu feretronów i sztandarów na procesję odpustową. Serdecznie zapraszam kosynierów, jak również strażaków z Bieździedzy i z Bieździadki.

9.        Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia, wielu łask Bożych.

10.    Chętni do przeprowadzenia kwesty przy cmentarzu proszeni są o zgłaszanie się do kancelarii lub do radnych parafialnych.

11.    Bóg zapłać panom: Tomaszowi Liszka, Wojcichowi Palar za prace przy rynnach kościoła, panu Adamowi Szpakowi za użyczenie zwyżki wraz z obsługą, aby można było te prace wykonać.

12.    Bóg zapłać wszystkim uczestniczącym we wczorajszej modlitwie „Różaniec do granic,”oraz uczestniczącym we wczorajszym wieczorze fatimskim, szczególnie dzieciom z kl. III i ich rodzicom.

13.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek proszone są panie: Maria Michalec, Lesława Fundakowska, Helena Szczerba, Genowefa Krawczyk, Czajka Bogdan, Maria Bartnik, Krystyna Lechwar, Bogumiła Lechwar, Magdalena Dziędzioł, Baran Anna. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i za ofiarowane kwiaty do kościoła.

14.    Ogłoszenia ………… ……………………

15.    Spotkania: Pn. godz: 16:15 – Oaza; Schola - po Mszy św.; Wt. – Ruch Rodzin Nazaretańskich; Czw.KSM; Pt. – kl. II Gimnazjum; Sb - od:8:00 - 9:00 ministranci, lektorzy; 9:00 – 10:00 kandydaci; o 10:00. – Kółko misyjne.

16.    Ogłoszenia, intencje przeczytamy na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

17.    Intencje mszalne  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>