OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 8.09.2019r.

1.      Dziś XXIII niedziela zwykła, druga niedziela miesiąca. Ze względu na wspomnienie Narodzenia N.M.P. po każdej Mszy świętej poświęcenie ziarna siewnego. Dziś odpust w Sanktuarium Matki Bożej w Tarnowcu.

2.      Msze św. jeszcze o godz: 9.00;11.00; 17.00 – podobnie w przyszłą niedzielę, w tygodniu Msze Święte o 7.00 i 18.00

3.      W liturgi tygodnia wspominamy:

·         Pn. – bł. Anieli Salawy, św. Piotra Klawera

·         Śr. – Nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy przed Mszą świętą

·         Czw. – wsp. N.M.P. Rzeszowskiej, - Najświętszego Imienia Maryi

·         Pt. – św. Jana Chryzostoma – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy świętej. Dekanalne nabożeństwo fatimskie w Brzostku o godz: 18:00.

·         Sb. - Święto Podwyższenia Krzyża św. z tej racji: o 17:30 Droga Krzyżowa, a po  Mszy świętej wieczornej Adoracja Krzyża, przygotowana przez KSM. Jest to  w ramach inicjatywy modlitewno  - duszpasterskiej „Polska pod Krzyżem”. Serdecznie zapraszamy. Odpust w parafii Brzostek

·         N. – wsp. N.M.P.Bolesnej – swięto Patronalne sióstr Serafitek pracujących w naszej parafii. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Jak w każdą trzecia niedzielę miesiąca modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach i odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Przypada również Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na Radio „Via” o przeprowadzenie zbiórki prosimy panie z Caritas. Zakończenie odpustu w Brzostku msza święta z ks. Biskupem o godz: 16:00.

4.      Jak w każdą II niedzielę miesiąca dziś przeprowadzana jest zbiórka na prace w kościele i w parafii. Serdeczna prośba o ofiarność na ten cel.

5.      Bóg zapłać p. Markowi Hendzel za wykonanie i przekazanie kapliczki dla figury M.Bożej przed plebanią, postawionej przez ks. kan. Hneryka Zacharę.

6.      Rozpoczyna się  w czwartek tygodniowy odpust w Debowcu i trwa do przyszłej niedzieli. Dzień skupienia dla młodzieży przystepującej do Sakramentu Bierzmowania w piątek 13.września o godz: 17:00 w Dębowcu. Z naszej parafii uczniowie kl. VIII udają się na ten dzien skupienia, serdeczna prośba do rodziców o wyrazenie zgody na wyjazd. Informacje poda ks. Katecheta.

7.      Bóg zapłać wszystkim biorącym udział we wczorajszym wieczorze fatimskim i za wspólną modlitwę i zapraszamy za miesiąc.

8.      Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, życząc wielu łask Bożych.

9.      Dziękujemy za sprzątanie kościoła i dekoracje kwiatami. Na poniedziałek i piątek do sprzątania prosimy panie: Szlachta Maria, Kaleta Joanna, Kulig Alina, Pokorska Anna, Nowak Lucyna, Kaleta Anna, Kosiba Maria, Berowska Jadwiga, Rusztowicz Józefa, Sypień Zdzisława.

10.  Ogłoszenia:  …………………..

11.  Ogłoszenia, zapowiedzi, intencje zamieszczone są na tablicach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

12.  Intencje mszalne: >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

W ramach inicjatywy modlitewno-duszpasterskiej „Polska pod Krzyżem” w naszej diecezji zapraszamy 14 września (sobota) do udziału w przygotowanych nabożeństwach w następujących miejscach:    Kobylanka – uroczystość odpustowa, godz. 11.00.                                                                                                                                                                                                                 Rzeszów, kościół Podwyższenia Krzyża (ul. Krakowska) – rozpoczęcie o godz. 15.00.                                                                                                                                                                         Kąty, Góra Grzywacka – rozpoczęcie o godz. 14.00.                                                                                                                                                                                                                                 Liwocz – rozpoczęcie o godz. 14.00                                                                                                                                                                                                                                                             Dobrzechów – rozpoczęcie o godz. 18.00.                                                                                                                                                                                                                                               Szczegóły na plakatach.