OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  II NIEDZIELA WIELKANOCNA                                                                     MIŁOSIERDZIA BOŻEGO  8 KWIECIEŃ 2018r.

1.        Przeżywamy II  niedzielę Wielkanocną, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która kończy oktawę Wielkiej Nocy. Dziś święto patronalne Caritas, składka przeznaczona na potrzeby Caritas w diecezji. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Msze święte dziś jeszcze o godz: 9:00; 11:00; i 17:00. Msze święte w dni powszednie  tygodnia  o godz.: 7:00 i 18:00

2.        Dziś  po każdej Mszy świętej możliwość ucałowania relikwii św. Siostry Faustyny. Dzieci składają swoje ofiarki Wielkopostne do kosza przy ołtarzu N.M.P. Będą to mogły uczynić jeszcze w ciągu tygodnia do następnej niedzieli.

3.        W liturgii tygodnia:

·      Pn. – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia przeniesiona z 25 marca modlimy się w obronie życia nienarodzonych pamiętamy o duchowej adopcji dziecka poczętego.

·      Śr. – nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy

·      Czw. – modlimy się o powołania i za powołanych

·      Pt. – św. Marcina papieża - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

·      N. – Niedziela Biblijna. Rozpoczynamy X Tydzień Biblijny. Starajmy się przeczytać fragment listu św. Pawła do Rzymian. Połączony będzie z Narodowym Dniem czytania Pisma Świętego. Dzień i Tydzień biblijny ma nas zachęcić do czytania Pisma Świętego w naszych domach, zwłaszcza dzieciom. Jest to III niedziela miesiąca modlimy się za zmarłych wypominanych.

4.        Dziś odpust w parafii Januszkowice ku czci Bożego Miłosierdzia. Suma o godz.:11:00.

5.        Trwa Okres Wielkanocny w którym Przykazanie Kościelne nakazuje pod grzechem ciężkim przystąpienie do spowiedzi i komunii świętej, tym którzy nie mają przeszkód.

6.        Dziś jak w każdą II niedzielę miesiąca zbiórka na prace remontowe i konserwacyjne w kościele i w parafii. Prosimy o ofiarność i zrozumienie.

7.        W przyszłą niedzielę 15 kwietnia składka przeznaczona na pomoc rodzinie Wiktorii Ochałek których dom uległ pożarowi. Prosimy o ofiarność.

8.        10 kwietnia w kościele w Kołaczycach Msza św. w intencji Ojczyzny o godzinie 18:00. Szczegóły  na plakatach. Po niej złożenie kwiatów pod pomnikiem ofiar katynia.

9.        Bóg zapłać za ofiarę Sióstr z Róży pw. św. Katarzyny /p. Łucji Ochałek/ na światło  150 zł.

10.    Wszystkim solenizantom i solenizantkom  składamy serdeczne życzenia.

11.    Bóg zapłać za chlebki ofiarowane przez właściciela piekarni p. Krzysztofa Czecha z Kołaczyc.

12.    Dziękujemy za dbanie o czystość kościoła. Do sprzątania na poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej, prosimy: Matyjas Danuta, Szarek Jadwiga, Kopeć Zofia, Bodzioch Teresa, Jasińska Lucyna, Zapór Teresa, Pietruszka Agnieszka, Lechwar Elżbieta, Jachym Anna, Mamroł Teresa.

13.    Spotkania Pn. – schola;Wt. – Ruch Rodzin Nazaretańskich: Czw. – KSM; Sb.  godz: 8. 00. – lektorzy i animatorzy. W piątek po Mszy wieczornej spotkanie klas III Gimnazjum. Próby kl.III z siostrą we Wt, Czw i Pt o godz: 16:00.

14.    Ogłoszenia i intencje zamieszczone są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii                 i w gazetce parafialnej.

15.    Intencja Mszalne. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>