OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  II  NIEDZIELA WIELKIEGO   POSTU   8.03.2020r.

1.        Przeżywamy II niedzielę Wielkiego Postu, jest to zarazem druga niedziela miesiąca marca nazywana „ Ad Gentes”, modlimy się za misje i misjonarzy.  Msze swięte o godz:.9:00;11:00; o 16:00 -Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza święta wieczorna. Dziś po sumie Drogę Krzyżową – prowadzą siostry z Róży pw. św. Faustyny, serdecznie zapraszamy. Jak w każdą II niedzielę Wielkiego Postu zbiórka do puszek na pomoc misjom i misjonarzom w ramach Dzieła Pomocy Misjom  „Ad Gentes”.  Msze święte w tygodniu o 7:00 i 17:00.  Pamiętajmy dziś o paniach, naszych parafiankach.

2.        W liturgii tygodnia wspominamy:

·         Pn. – św. Franciszki Rzymianki

·         Wt. – św. Aleksandra, Cypriana,

·         Śr. – św. Benedykta, Konstantego – nowenna do M.B.N.Pomocy

·         Czw. –św.Bernarda, Grzegorza - modlimy się o powołania i za powołanych

·         Pt. – św. Krystyny, Bożeny, Patrycji - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

·         Sb. – św. Łazarza, Leona, Matyldy

·         N.III Niedziela Wielkiego Postu i III niedziela miesiąca – będziemy się modlić za zmarłych wypominanych. O poprowadzenie Drogi Krzyżowej prosimy  braci z Róży Różańcowej pw. św. Stanisława /p. Jana Nizioła/.

3.        Dziś zbiórka na konserwację kościoła i obiektów sakralnych, jak w każdą II niedzielę miesiąca. Prosimy o ofiarność, zwłaszcza, że z tych pieniędzy opłacane jest ogrzewanie kościoła, wykonywane konieczne prace, poczujmy się zobowiązani i odpowiedzialni.

4.        Bóg zapłać za ofiary na światło siostrom z Róż pw. św. Marii Magdaleny /p. Marii Inglot/ – 150zł i siostrom z Róży /p. Ludwiki Maczuga/ – 100zł;

5.        Nabożeństwa Pasyjne: Drogi Krzyżowe; Czwartek o 16:30 dla dzieci; Piątek o 17:00 dla wszystkich i w Niedzielę po sumie. Serdecznie  zapraszamy na Nabożeństwa Pasyjne, aby dobrze przeżyć Wielki Post, zwłaszcza zapraszamy dzieci i młodzież. Rodziców prosimy o dopilnowanie.

6.        Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w V Niedzielę Wielkiego Postu 29 marca i trwać będą do środy 1 kwietnia.

7.        Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia.

8.        Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na poniedziałak i piątek proszone są panie: Ignarska Stanisława, Rzegocka Danuta, Cieślik Ewa, Madej Anna, Siudyła Katarzyna, Wilisowska Krystyna, Mamroł Anna, Kuryj Renata, oraz panowie: Gozdecki Stanisław, Palar Józef .

9.        Ogłoszenia …………………………….

10.    Spotkania: Pn. - schola; Wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich; Czw. – KSM; Pt. – klasy VIII w ramach przygotowania do bierzmowania – wszyscy przynoszą ćwiczenia; Sb. – o 10: 00. – lektorzy i animatorzy, ministranci.

11.    Zapowiedzi, ogłoszenia, intencje mszalne przeczytamy na tablicach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

12.    Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>