OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

7 LIPCA 2019r.

1.      Dziś przeżywamy XIV niedzielę zwykłą, I niedzielę miesiąca lipca, po każdej Mszy świętej wystawienie N. Sakramentu, adoracja i zmiana tajemnic różańcowych. Msze święte dziś jeszcze o 9.00;11.00 i 17.00. Msze św. w tym tygodniu o 7:0018:00. Dziś odpust w parafii Sowina ku czci M. B. Nieustającej Pomocy. Suma o godz: 11:00.

2.      W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

·         Pn. – św. Jana z Dukli

·         Wt. - św. Augustyna Zhao Rong i współbraci

·         Śr.  – nowenna do M.B.N.Pomocy

·         Czw. – święto św. Benedykta opata, patrona Europy

·         Pt. – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

·         Sb. – św. Andrzeja Świerada i Benedykta - pustelników

·         N. -  św. Henryka i św. Kamila de Lellis  II niedz. miesiąca

3.      Nabożeństwa w tygodniu w środę do M.B.  Nieustającej Pomocy; w piątek do Miłosierdzia Bożego.

4.      W przyszłą niedzielę jak w każdą II niedzielę miesiąca zbiórka na cele parafialne i kontynuację prac w parafii i w kościele. O godzinie 15:00 zebranie Rady Parafialnej na plebanii.

5.      Już dziś zapowiadamy, że poświęcenie wszelkich pojazdów od roweru po samochody, oraz modlitwa za kierujących będzie w niedzielę 21 lipca. Jak co roku do puszek  składamy ofiarę w ramach akcji „Niwa” – jako pomoc dla misjonarzy.

6.      Zachęcamy młodzież do udziału w Saletyńskim spotkaniu młodych w Dębowcu, od 8 – 12 lipca, czyli od jutra.

7.      Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Rzeszowską do Częstochowy. Bóg zapłać wszystkim za wczorajszą modlitwę w czasie nabożeństwa fatimskiego. Serdecznie zapraszamy za miesiąc w pierwszą sobotę.

8.      Serdeczne podziękowanie za pracę w kościele, dekoracje kwiatami i strojenie kościoła z okazji świąt, uroczystości, ślubów i z różnych okazji siostrze Karolinie Gwiżdż, którą dziś żegnamy, a która przechodzi na stanowisko przełożonej w Przemyślu. Bóg zapłać za pracę i współpracę.  W jej miejsce S. Prowincjalna skierowała siostrę Szymonę Handermander, która tu już pracowała, a którą serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Szczęść Boże.

9.      Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia, a gościom życzymy miłego pobytu w naszej parafii.

10.  W związku z okresem wakacji i wyjazdami księży na urlopy prosimy, aby do Kancelarii Parafialnej przychodzić w godzinach urzędowania, z wyjątkiem spraw pilnych.

11.  Bóg zapłać za kwiaty do kościoła pani Jadwidze Marchewka.

12.  Bóg zapłać za ofiary na pomoc dla ośrodka Caritas w Myczkowcach zebrana suma wynosi 950 zł.

13.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatami.  Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek prosimy panie: Lisowska Maria, Lisowska Stanisława, Urban Krystyna, Pruchnik Halina, Szpak Jadwiga, Fundakowska Jadwiga, Brzerzowska Agata, oraz panowie: Jurek Janusz, Rzemiński Zbigniew, Warchoł Stanisław.

14.  Ogłoszenia: …………miodobranie 14.07 – od 14:00…………..

15.  Zapowiedzi, ogłoszenia, intencje wywieszone są w gablocie ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

16.  Msze święte w tygodniu >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>