OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – ODPUST PARAFIALNY 7 CZERWCA 2020r. UROCZYSTOŚĆ                                                                 TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

1.        Dziś przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i odpust parafialny Kazania głosi ks. Jakub Oczkowicz. Msze święte jeszcze o godz: 9:00; 11:00 - suma odpustowa z procesją,  O godz: 17:00 Msza św. i Nabożeństwo czerwcowe. Jak w każą I niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych.

2.        W liturgii tygodnia przeżywamy:

·         Pn. – św. Jadwigi Królowej

·         Wt. - św. Efrema

·         Śr. – bł. Bogumiła bpa – nowenna do M.B Nieustającej Pomocy

·         Czw. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało, wsp.św. Barnaby

·         Pt. - bł. Męcz. II wojny światowej, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

·         Sb. – św. Antoniego.

·         N. – XIniedz. zwykła, 2 niedziela miesiąca - wsp. bł Michała Kozala

3.        Msze święte w Boże Ciało o godz 7:00; 9:00 z procesją Eucharystyczną do 4 ołtarzy, z czytaniem Ewangelii, tak jak dotychczas. Ołtarze: przy plebanii, u sióstr, przy Domu Ludowym, i przy kapliczce u p. Filip. Prosimy o pomoc jak dotychczas: rodziców dzieci pierwszokomunijnych, kandydatów do bierzmowania, siostry zakonne i wszystkich chętnych. Do końca nic nie było wiadomo. Jak mówi komunikat Episkopatu Polski na procesje pozwalają nam uaktualnione przepisy sanitarne. Po południu o 17:00 - Msza święta i procesja eucharystyczna ze śpiewem Litanii do Serca P. Jezusa. Tak jak na dziś, przygotujmy feretrony, sztandary, zapraszamy dzieci z rodzicami, poczty sztandarowe strażaków i kosynierów. Jak co roku prośba do OSP o zabezpieczenie trasy procesji i dopilnowanie porządku.

4.        W tygodniu Msze święte rano o 7:00 i wieczorem o 18:00 po mszy św. wieczornej nabożeństwo do N.Serca P. Jezusa. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe i procesje eucharystyczne po Mszach świętych o godz: 18:00. W niedzielę procesja po sumie i po mszy św. wieczornej.

5.        Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia.

6.        Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” rozpocznie się w Boże Ciało o godz.: 19:00 będzie transmitowany przez TV „TRWAM” i TV Rzeszów, oraz przez internet. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

7.        Odłożony sakrament bierzmowania będzie udzielony młodzieży z parafii i z parafii sąsiednich 24.06.2020r. o godzinie 18:00. Pierwsza komunia święta planowana w parafii w niedzielę 28 czerwca.

8.        Ze względu na zniesienie obostrzeń z zachowaniem środków ostrożności, w przyszłą II niedzielę miesiąca będzie przeprowadzona tradcyjna zbiórka na kontynuacje prac w kościele. Serdeczna prośba o ofiarność. Bóg zapłać za wpłaty na konto, oraz ofiary składane do kopert.

9.        Bog zapłać wszystkim biorącym udział we wczorajszym nabożeństwie fatimskim i różańcu, zapraszamy za miesiąc.

10.    W minionym odeszli do wieczności z naszej parafii: śp+Anna Krajewska i śp. +Anna Jedziniak wieczne odpoczywanie ………………

11.    Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i dekorację. Do sprzątania kościoła na pn. i pt. prosimy panie: Liszka Teresa, Szarek Jadwiga, Kopeć Zofia, Jasińska Lucyna, Bodzioch Teresa, Zapór Teresa, Pietruszka Agnieszka, Lechwar Elżbieta, Jachym Anna, Mamroł Teresa i pan Skicki Edward..

12.    Ogłoszenia, intencje, zapowiedzi przeczytamy się na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

13.    Msza święta na Zakończenie Roku Szkolnego i katechetycznego dla Szkoły Podstawowej w piątek 26 czerwca o godz: 9:00.

14.    Wznawiamy delikatnie spotkania: we Wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich; w Pt.- Kandydaci do bierzmowania. Obowiazkowe maseczki.

15.    Ogłoszenia ……………Plan zagospodarowania……………

16.    Intencje Mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

   W zwiazku ze wzrostem zakażeń w ostatnim czasie, a zwłaszcza w naszej diecezji podjęta została decyzja o zmianie trasy procesji Bożego Ciała. Podobnie jak w innych parafiach naszego dekanatu, procesja do czterech ołtarzy odbędzie się w obrębie murów kościoła. Ołtarze będą przygotowane na placu kościoła, wszystkich wiernych prosimy o posiadanie maseczek, zajęcie miejsca w jednym miejscu, nagłośnienie obejmuje cały plac kościelny, prosimy więc o nieprzemieszczanie się za procesją. W procesji uczestniczą kapłani i służba liturgiczna.                                                                  Za zmianę serdecznie przepraszamy.