OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7.04.2019r.

1.      Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu, pierwsza niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych.  Jest to tzw. Niedziela „czarna”, zasłania się krzyże, które będą odsłonięte w Wielki Piątek. Dziś w naszej parafii rozpoczęły się Wielkopostne Rekolekcje, które dla nas głosi ks. kan. Stanisław Łukasik. Msze św. w dniu dzisiejszym o  9:00,  11:00 i nauki ogólne; o 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i Msza św. i nauka stanowa dla młodzieży pozaszkolnej. Po sumie Droga Krzyżowa, prowadzi Róża męska pw. św. Maksymiliana /p. Jana Mamroła/

2.      Msze św. w czasie Rekolekcji jak w programie od Pn. – Śr. o 8:00; 10:00 i 18:00

3.      W liturgii tygodnia wspominamy:

·         Wt. – Dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Na Mszę św. o godz: 10:00 zapraszamy również chorych.

·         Śr. – Nowenna do N.M.P. Nieustającej Pomocy

·         Pt. – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

·         Sb. – św. Marcina I, papieża i męcz.

·         N. – Niedziela Palmowa, pamiątka uroczystego wjazdu P. Jezusa do Jerozolimy. W liturgii słowa czytany jest opis Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa. Msze św. o godz: 7:00; 9:00; na każdej Mszy świętej poświęcenie palm, natomiast Uroczyste poświęcenie palm z procesją na sumie.  Młodzież z klas VIII i III Gimnazjum która przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania,  zobowiązana jest do uczestnictwa w spotkaniu z biskupem w Jaśle, zapraszamy również kandydatów z kl. VII. Spotkanie rozpoczyna się 11:45  w kościele O. Franciszkanów w Jaśle.Uroczysta Msza św. z ks. biskupem o godz: 12:30. Prosimy rodziców o podwiezienie swoich dzieci i zatroszczenie się o ich bezpieczeństwo. Prosimy młodzież o zgłoszenie się w kościele w Jaśle do ks. katechety i potwierdzenie obecności. Jest to druga niedziela miesiąca kwietnia.

4.      Jak w każdą II niedzielę miesiąca zbiórka ofiar na finansowanie prac w kościele i w parafii. Prosimy o ofiarność.

5.      Siostra Wincenta zaprasza dzieci z kl. III z rodzicami na próbę w czwartek o godz: 16:00.

6.      W przyszłą niedzielę  w parafii o godzinie 14:00 Droga Krzyżowa w terenie, Rzeki w kierunku Sowiny. Początek pod kościołem, o poprowadzenie rozważań proszone sa panie Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Po Drodze Krzyżowej wracamy śpiewając Gorzkie Żale. Do udziału zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci i młodzież. Po powrocie o godz: 17:00 Msza święta. . Serdeczna prośba do strażaków o zabezpieczenie trasy.

7.      Nabożeństwa w tygodniu: w czwartek  Droga Krzyżowa dla dzieci o godz: 17:30, w piątek Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz:17:30, połączona z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. We wtorek Dzień Spowiedzi Rekolekcyjnej w naszej parafii, nie odkładajmy jej na później.

8.      Dziś zbiórka do puszek jako pomoc ……………………………..

9.      Trwa akcja zbierania produktów żywnościowych, które zostaną rozdzielone i będą przekazane przez panie z Caritas Parafialna rodzinom potrzebującym.

10.  Bóg zapłać Gimnazjalistom za rozniesienie baranków i zebranie ofiar na Caritas, oraz na kwiaty.

11.  Ofiary  składane w czasie rekolekcji, przeznaczone są tradycyjnie na tzw. Obsługę rekolekcji, prosimy o ofiarność i zrozumienie.

12.  Bóg zapłać  siostrze i wszystkim parafianom za troskę o kościół. Do sprzątania kościoła na poniedziałek  i piątek po Mszy św. wieczornej  prosimy panie: Sienicka Małgorzata, Żygłowicz Anna, Michalec Barbara,  Szafraniec Maria, Koczaja Irena, Lejkowska Małgorzata, oraz panów: Niekowal Jacek, Kaleta Władysław, Żygłowicz Piotr, Żygłowicz Józef. Dziękujemy  za dostarczenie mioteł i uprzątnięcie otoczenia kościoła.

13.  Ogłoszenia …program rekolekcji ….

14.  Zapowiedzi, ogłoszenia i intencje przeczytamy w gablotach ogłoszeń,  na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

15.  Spotkania: Pn. – schola; o godz: 19:30 – schola gregoriańska; Wt. – Ruch Rodzin Nazaretańskich; Czw. – KSM; Pt. Kl.VII; Sb.  godz: 10:00. – ministranci, animatorzy i lektorzy

16.  Intencje mszy świętych >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

POGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH  BIEŹDZIEDZA                         7.04 – 10.04.2019r.

NIEDZIELA 7.04.2019

7:00 – Msza św. i nauka ogólna                                                                                                                               - Nauka stanowa dla mężczyzn

9:00 – Msza święta i nauka ogólna                                                                                                                             - Nauka stanowa dla matek

11:00 – Msza święta i nauka ogólna -  Droga Krzyżowa