OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  VI  NIEDZIELA WIELKANOCNA  6.05.2018r.

1.        Przeżywamy  VI niedzielę Wielkanocną. Jest to pierwsza niedziela miesiąca  maja, niedziela adoracyjna. Po Mszach świętych wystawienie N.Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.  Dziś nasza parafia przeżywa Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej wraz z 14 dziećmi ich rodzicami, chrzestnymi i rodzeństwem. Msze święte jeszcze o godz: 9.00; 11.00; o 16.30 Nabożeństwo majowe i msza święta. W tygodniu nabożeństwa majowe o godz: 17.30 i Msza święta; w niedziele i święta obowiązkowe o godz: 16.30 i Msza święta. Serdecznie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i pozostałe na nabożeństwa majowe, rodziców prosimy o pomoc w przypominaniu pociechom o tym nabożeństwie. (Dziś zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne, aby w miarę możliwości i chęci przybyły do kościoła na nabożeństwo majowe z kimś  z rodziny.

2.        W liturgii tygodnia przeżywamy:

·           Pn. - N.M.P.Matki Łaski Bożej

·           Wt. - św. Stanisława ze Szczepanowa Bpa i M – odpust w Sieklówce suma o godz: 11:00

·           Czw. – św. Pachomiusza

·           Sb – św. męczenników; Nereusza, Achillesa i Pankracego.

·           N. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wsp. Matki Boskiej Fatimskiej

3.        W przyszłą niedzielę jak w każdą II niedzielę miesiąca zbiórka na renowację kościoła i obiektów sakralnych. Zależy wszystko od Waszej ofiarności i współpracy do której zachęcamy. Przypominamy, że kosciół jak i wszystko jest własnością całej wspólnoty parafialnej, pozostaje naszą dumą.

4.        W poniedziałek, wtorek i środę przypadają kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje. Jak co roku procesje połączone ze śpiewem litanii do Wszystkich Świetych, i modlitwy, powracając śpiewamy litanię do Matki Bożej i pieśni maryjne. Procesje - w poniedziałek  w kierunku Turczyna, w środę w kierunku Łazów. We wtorek modlitwy będą połączone z nabożeństwem majowym w kościele.

5.        Spowiedź bierzmowanych i świadków w poniedziałek o godz: 17:00

6.        We wtorek jak było zapowiadane naszą Parafię odwiedzi J.E. ks. Biskup Edward Białogłowski. Powitanie dostojnego gościa o godz: 9:30 i Msza święta, po południu Msza święta o godz: 17:30 w czasie której ks. Biskup udzieli gimnazjalistom z kl. III Sakramentu Bierzmowania.

7.        Serdeczne Bóg zapłać wszystkim którzy się włączyli w przygotowanie kościoła do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, Bierzmowania, wizytacji, rodzicom dzieci, siostrze, sprzątającym, koszącym trawę, strażakom za posprzątanie otoczenia, wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

8.        Solenizantom składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych, gościom miłych wspomnień.

9.        Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, do sprzątania na poniedziałek i piątek po mszy św. wieczornej proszeni są  rodzice dzieci z klasy III Gimnazjum według własnych ustaleń.

10.    Gimnazjaliści klas III biorą udział w nabożeństwie majowym w poniedziałek,  jako przygotowanie bezpośrednie do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

11.    Spotkania: Pn.- schola; Wt - Ruch Rodzin Nazaretańskich; Czw. – KSM; Pt. - po mszy świętej wieczornej zebranie Gimnazjalistów z kl. III w salce katechetycznej - zwrot indeksów. Sb. godz: 9. 00. – lektorzy i animatorzy, ministranci. 10:00 - DSM i Oaza mają spotkanie z siostrą. Koło Misyjne ma swoje spotkania w czwartki w szkole o 12:30.

12.     Ogłoszenia, zapowiedzi i intencje znajduja się w gablotach, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

13.    Intencje Mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

PROGRAM WIZYTACJI  KANONICZNEJ  J.E. KS. BISKUPA EDWARDA BIAŁOGŁOWSKIEGO w BIEŹDZIEDZY. 8.05.2018r./wtorek/

9:30 Przybycie do Parafii, Powitanie, Msza święta, spotkanie z Różami Różańcowymi,

11:00 – Wizyta w szkole, powitanie, program, spotkanie z uczniami i nauczycielami