OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  XXXI  NIEDZIELA ZWYKŁA 5 LISTOPADA 2017r.

1.        Dziś przeżywamy XXXI niedzielę zwykłą, pierwszą niedzielę miesiąca. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana Tajemnic Różańcowych. Składka przeznaczona na Seminarium Duchowne.

2.        Msze św. w dniu dzisiejszym o godz:.  9:00, 11:00; o 16:30 – wypominki, różaniec za zmarłych i Msza święta wieczorna.

3.        Msze św. w tygodniu o 6:30 wypominki, różaniec za zmarłych i Msza św. o godz: 17:00 wypominki, różaniec za zmarłych i Msza święta wieczorna. W przyszłą niedzielę tak jak dziś. Wypominki listopadowe podzielone zostały na  części. Wypominki roczne będą czytane w III niedzielę miesiąca połączone z odmawianiem Koronki do Miłosierdzia Bożego. Bóg zapłać za ofiary składane z tej okazji.

4.        W tym tygodniu przeżywamy:

·         Śr.  – nowenna do M.B.N.Pomocy

·         Cz. - Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – modlimy się o powołania

·         Pt. -  św. Leona Wielkiego – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

·         Sb. - św. Marcina z Tours, - 99 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Nie zapomnijmy wywiesić flag narodowych. Nabożeństwo w intencji Ojczyzny wieczorem. Msze św. o 7:00 i 17:00

·         N. –  XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - św. Jozafata Kuncewicza

5.        W przyszłą II niedzielę miesiąca tradycyjna zbiórka na kontynuację dalszych prac w naszym zabytkowym kościele parafialnym. Prosimy o ofiarność. Przypominamy, że z tych pieniędzy opłacane jest również ogrzewanie kościoła. Jak widzimy nie ma dodatkowych zbiórek na ogrzewanie, czujmy się więc odpowiedzialni wszyscy, bo z tego ciepła korzystamy przebywając w czasie Mszy świętych i nabożeństw. Zebranie Rady Parafialnej o godz: 15:00. Zapraszamy wszystkich Radnych.

6.        Na ten cel również przeznaczone są Wasze ofiary zebrane w czasie kwesty z 1 listopada przy cmentarzu. Zebrano sumę 5180 zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność, oraz wszystkim kwestującym, którzy poświęcając swój czas zaangażowali się  dla tej wspólnej sprawy. Bóg zapłać.

7.        Statystyka z 15.X. wykazała, że uczęszcza nas do kościoła 1297 osób, o 87 osób mniej niż w ubiegłym roku – 748 kobiet i 549 mężczyzn, na ogólną liczbę 2557 mieszkańców; komunię świętą przyjęło 621 osób o 179 osób więcej niż w ubiegłym roku, w tym - 443 kobiety i 178 mężczyzn. Frekwencja wyniosła 50,72 %, czyli o 4% mniej.

8.        Uroczyste obchody Święta Niepodlegości 11.XI. w sobotę w  Kołaczycach o godz: 11:00 Msza Święta w kościele parafialnym. Szczegóły na plakatach.

9.        W przyszłą niedzielę 12.XI obchodzimy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: ”Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie.”

10.    Ogłoszenia ……… Rodziny zastępcze ……………..

11.    W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze w wersji książkowej po 20 zł.

12.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatami. Do sprzątania kościoła na poniedziałek
i piątek proszone są  panie: Jędrzejczyk Anna, Włodarczyk Ewa, Maziarz Elżbieta, Wilisowska Bogusława, Krajewska Agnieszka, Lechwar Danuta, Komisarz Krystyna, Sypień Jadwiga, Mamroł Teresa, Tomaszewska Danuta.

13.    Ogłoszenia parafialne, intencje przeczytamy na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

14.    Intencje mszalne w tygodniu: >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>