OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 5.08. 2018r.

1.      Dziś pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. Po każdej Mszy świętej adoracja N.Sakramentu. Zmiana tajemnic Różańcowych. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. Dziś odpust w parafii Gogołów suma o godz: 11:30

2.      Msze św. w dniu dzisiejszym o godz.  9:00, 11:00 i 17:00. Msze św. w tygodniu o 7:00 i o 18:00

3.      W tym tygodniu wspominamy:

·         Pn. – Święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w kaplicy w Bukowej parafia Brzostek

·         Wt. – św. Sykstusa II papieża i męcz.i współbraci

·         Śr.  - św. Dominika

·         Czw. – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/

·         Pt. - św. Wawrzyńca

·         Sb. – św. Klary

·         N. – św. Franciszki Joanny de Chantale - druga niedziela miesiąca – zbiórka na kontynuację prac w kościele i w parafii.

4.      Serdeczna prośba do mieszkańców Bieździedzy i Bieździadki o wykonanie wieńców dożynkowych, są one wyrazem podziękowania Panu Bogu za zbiory, błogosławieństwo w pracy i zachowanie od nieszczęść. 15.sierpnia tradycyjnie dożynki gminne a w tym roku również powiatowe. Tradycją jest wyjazd z wieńcem na dożynki diecezjalne do Rzeszowa 26.08.2018r. na Mszę św. o godz: 12.00. Prosimy o zorganizowanie wyjazdu.

5.      Przeżywamy miesiąc sierpień miesiąc trzeźwości, starajmy się zachować trzeźwość w naszych domach i rodzinach. Zachęcamy do abstynencji i pomocy w walce z pijaństwem, oraz o podjęcie 100 dni abstynencji na 100 - lecie odzyskania Niepodległości.

6.      Nabożeństwa w tygodniu: śr. - nowenna do M.B.N.Pomocy, czw. – modlitwy o powołania i za powołanych, pt. - do Miłosierdzia Bożego.

7.      Solenizantom składamy serdeczne życzenia, gościom życzymy miłego pobytu w naszej parafii.

8.      Bóg zapłać uczestniczącym we wczorajszym wieczorze fatimskim za wspólną modlitwę.

9.      Wyruszyła jubileuszowa 41 piesza Pielgrzymka do Częstochowy, z parafii idzie kilka osób. W przyszłą niedzielę wyjeżdża autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę na powitanie pielgrzymów. Wyjazd o północy. Zapisy w zakrystii.

10.  W ubiegłym tygodniu oderwał się konar dębu za stodołą niszcząc dach. Niestety połowa stodoły musi zostać rozebrana ze względu na powstałe zniszczenia.

11.  Jak już wiadomo pożegnaliśmy siostrę Łukaszę dotychczasową przełożoną domu Sióstr Serafitek, katechetkę i dekoratorkę, w  jej miejsce Siostra Prowincjalna zamianowała przełożoną siostrę Symeonę, dekoracją kościoła zajmie się nowa siostra Karolina.

12.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatami. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek prosimy panie: Pierzchała Anna, Wójtowicz Maria, Wójtowicz Aneta, Wójtowicz Maria, Mamroł Agata, Mamroł Anna, Gajda Barbara, Genowefa Zbylut, Lisowska Jadwiga, Kaleta Cecylia.

13.  Ogłoszenia …………………………..

14.  Intencje, ogłoszenia, zapowiedzi wywieszone w gablotach, na stronie internetowej prafii i gazetce parafialnej.

15.  W środę odbył się pogrzeb mieszkanki Dębicy śp.+Danuty Majewskiej pochodzącej z naszej parfii, a wczoraj śp. +Marii Kulig naszej parafianki. Wieczne odpoczywanie……….

16.  Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>