OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XIV NIEDZIELA ZWYKŁA  5 LIPCA 2020r.

1.      Dziś przeżywamy XIV niedzielę zwykłą, I niedzielę miesiąca lipca, po każdej Mszy świętej wystawienie N.Sakramentu i adoracja. Zmiana tajemnic różańcowych. Msze święte dziś jeszcze o 9.00;11.00 i 17.00. Msze św. w tym tygodniu o 7:0018:00. Dziś odpust w parafii Sowina ku czci M.B.Nieustającej Pomocy.  Suma o godz: 11:00. Dziś zbiórka do puszek jako pomoc dla  Caritas przeznaczona dla poszkodowanych przez powodzie i podtopienia.

2.      W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

·         Pn. – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

·         Wt. - św. Benedykta XI

·         Śr. - św. Jana z Dukli . – nowenna do M.B.N.Pomocy

·         Czw. - św. Augustyna Zhao Rong i współbraci

·         Pt. – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

·         Sb. – św. Benedykta – patrona Europy

·         N. – XV niedziela zwykła, II niedz. miesiąca – wsp.św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.

3.      Nabożeństwa w tygodniu w środę nowenna do M.B.  Nieustającej Pomocy; w piątek do Miłosierdzia Bożego.

4.      W przyszłą niedzielę jak w każdą II niedzielę miesiąca zbiórka na cele parafialne i kontynuację prac w parafii.

5.      Już dziś zapowiadamy, że poświęcenie wszelkich pojazdów od roweru po samochody, oraz modlitwa za kierujących będzie w niedzielę 26 lipca. Jak co roku do puszek  składamy ofiarę w ramach akcji „Miwa” – jako pomoc dla misjonarzy.

6.      Bóg zapłać wszystkim za wczorajszą modlitwę w czasie nabożeństwa fatimskiego. Serdecznie zapraszamy za miesiąc w pierwszą sobotę miesiąca sierpnia.

7.      Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia, a gościom życzymy miłego pobytu w naszej parafii.

8.      Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle przestrzega przed nadmiernym rozluźnieniem i prosi o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego w kościołach.

9.      Serdeczne podziękowanie za pracę w kościele, dekoracje kwiatami i strojenie kościoła z okazji pierwszej Komunii świętej, świąt, uroczystości, ślubów i z różnych okazji siostrze Szymonie.

10.  W związku z okresem wakacji i wyjazdami księży na urlopy, prosimy, aby do Kancelarii Parafialnej przychodzić w godzinach urzędowania, z wyjątkiem spraw pilnych.

11.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatami.  Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek prosimy panie: Leśniak Irena, Łętowska Jolanta, Winiarska Jadwiga, Kaleta Beata, Wilisowska Małgorzata, Gozdecka Teresa, Kozioł Teresa, Filip Elżbieta, Sienicka Elżbieta i pan: Mamroł Władysław.

12.  Ogłoszenia: …. ……W minioną niedzelę pożegnalismy śp. +Marię Hendzel wieczne odpoczywnie ..............

13.  Zapowiedzi, ogłoszenia,  intencje przeczytamy w gablotach ogłoszeń i na stronie parafii i w gazetce parafialnej

14.  Msze święte w tygodniu >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>