OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  III  NIEDZIELA WIELKANOCNA  5.05.2019r.

1.      Przeżywamy  III niedzielę Wielkanocną. Jest to pierwsza niedziela miesiąca  maja, niedziela adoracyjna. Po Mszach świętych wystawienie N.Sakramentu.  Dziś nasza parafia przeżywa Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej wraz z 22 dziećmi ich rodzicami, chrzestnymi i rodzeństwem. Msze święte jeszcze o godz: 9.00; 11.00; o 16.30 Nabożeństwo majowe i msza święta.

2.      Jest to XI Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny.

3.      W dni powszednie tygodnia nabożeństwa majowe o godz: 17.30 i Msza święta; w niedziele i święta           o godz: 16.30 i Msza święta. Serdecznie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i wszystkich na nabożeństwa majowe, rodziców prosimy o pomoc. Dziś również zapraszamy dzieci pierwszokomunijne.

4.      W liturgii tygodnia przeżywamy:

·      Pn. – św. Apostołów  Filipa i Jakuba

·      Wt. - N.M.P.Matki Łaski Bożej

·      Śr. - św. Stanisława ze Szczepanowa Bpa i Męcz. – odpust w Sieklówce suma o godz: 11:00

·      Czw. – św. Pachomiusza

·      N. – IV  niedziela Wielkanocna „Dobrego Pasterza”  – św. męczenników; Nereusza, Achillesa i Pankracego, II niedziela maja, rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

5.      W nadchodzącym tygodniu dzieci Pierwszokomunijne będą przeżywać „Biały Tydzień” polegający na codziennym przychodzeniu na nabożeństwo majowe i Mszę świętą.

6.      W przyszłą niedzielę jak w każdą II niedzielę miesiąca zbiórka na kontynuację prac renowacyjnych i remontowych w parafii. Przypominamy, że kościół jak i wszystke obiekty są własnością całej wspólnoty parafialnej, są naszą dumą, i wymagają troski, a pracy nam nie braknie.

7.      Bóg zapłać za uczestnictwo we wczorajszym wieczorze Fatimskim i wspólną modlitwę, ks. katechecie, siostrom zakonnym, niosącym figurę, strażakom i wszystkim biorącym udział, zapraszamy za miesiąc.

8.      Serdeczne Bóg zapłać wszystkim którzy się włączyli w przygotowanie kościoła do Pierwszej Komunii Świętej i rocznicy: siostrze Karolinie, rodzicom dzieci, dekoratorom, sprzątającym, koszącym trawę, wszystkim za wszystko Bóg zapłać. (Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza zakupione zostały dwa oranty rzymskie – fioletowy i złoty Szczególnie używane we Mszy świętej w języku łacińskim).

9.      Solenizantom składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych za wstawiennictwem świętych patronów.

10.  Ogłoszenia ……………………

11.  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, do sprzątania na poniedziałek i piątek po mszy św. wieczornej prosimy panie: Szarek Jadwigę, Kopeć Zofię, Jasińską Lucynę, Bodzioch Teresę, Pietruszka Agnieszkę, Zapór Monikę, Lechwar Elżbietę, Jachym Annę, Mamroł Teresę i pana Skickiego Edwarda.

12.  Uczniowie klasy VII biorą udział w nabożeństwach majowych, jako przygotowanie bezpośrednie do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

13.  Spotkania:Pn. – schola; Wt. – Ruch Rodzin Nazaretańskich: Czw. – KSM; Pt. – kl. VII w ramach przygotowania do bierzmowania; Sb.- o godz:10:00. – ministranci.

14.  Ogłoszenia, zapowiedzi i intencje znajdują się w gablotach, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej. W gazetce są zamieszczone dwa fragmenty z Ewangelii św. Jana do przeczytania,  rozważania i przemyślenia, w ramach Trzeciego Narodowego Czytania Pisma Świetego.

15.  Intencje Mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>