OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  XXXI  NIEDZIELA ZWYKŁA  4 LISTOPADA 2018r.

1.        Dziś przeżywamy XXXI niedzielę zwykłą, pierwszą niedzielę miesiąca. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana Tajemnic Różańcowych. Składka przeznaczona na Seminarium Duchowne.

2.        Msze św. w dniu dzisiejszym o godz:.  9:00, 11:00; o 16:30 – wypominki, różaniec za zmarłych i Msza święta wieczorna.

3.        Msze św. w tygodniu o 6:30 wypominki, różaniec za zmarłych i Msza św. o godz: 17:00 wypominki, różaniec za zmarłych i Msza święta wieczorna. W przyszłą niedzielę tak jak dziś. Wypominki listopadowe podzielone zostały na 4 części. Wypominki roczne będą czytane w III niedziele miesiąca połączone z odmawianiem Koronki do Miłosierdzia Bożego. Bóg zapłać za ofiary składane z tej okazji.

4.        W tym tygodniu przeżywamy:

·           Śr.  – nowenna do M.B.N.Pomocy

·           Cz. - modlimy się o powołania

·           Pt.  – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

·           Sb. – św. Leona Wielkiego

·           N. –  XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - św. Marcina z Tours, - 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Nie zapomnijmy wywiesić flag narodowych. Nabożeństwo w intencji Ojczyzny po mszy świętej wieczornej.

5.        W przyszłą niedzielę na sumie o godz: 11:00 wystąpi chór „Laurenti” z Warzyc.

6.        W przyszłą II niedzielę miesiąca tradycyjna zbiórka na kontynuację dalszych prac w naszym zabytkowym kościele parafialnym. Prosimy o ofiarność. Przypominamy, że z tych pieniędzy opłacane jest również ogrzewanie kościoła, nie ma dodatkowych zbiórek na ogrzewanie, czujmy się więc odpowiedzialni wszyscy, bo z tego ciepła korzystamy przebywając w czasie Mszy świętych i nabożeństw.

7.        Na ten cel również przeznaczone są Wasze ofiary zebrane w czasie kwesty z 1 listopada przy cmentarzu. Zebrano sumę 6330 zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność, oraz wszystkim kwestującym, którzy poświęcając swój czas zaangażowali się  dla tej wspólnej sprawy. Bóg zapłać.

8.        Statystyka z 15.X. wykazała, że na Mszach świętych było 1217 osób, o 80 osób mniej niż w ubiegłym roku – 654 kobiety i 563 mężczyzn, na ogólną liczbę 2551 mieszkańców; komunię świętą przyjęło 416 osób mniej niż w ubiegłym roku, w tym - 300 kobiet i 117 mężczyzn. Frekwencja wyniosła 47,07 %, czyli o 2.5% mniej niż w ubiegłym roku.

9.        Uroczyste Gminne obchody Święta Niepodlegości  11.XI. w niedzielę w  Kołaczycach o godz: 11:00 Msza Święta w kościele parafialnym. Poprzedza je sobotni koncert „Dla Niepodległej” w SP. w Kołaczycach. Szczegóły na plakatach.

10.    Spotkania: pn. godz: 16:15 – schola po Mszy św.; wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich; pt. – kl.VIII SP; sb.  godz: 10: 00. – ministranci starsi

11.    W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne. Solenizantom składamy serdeczne życzenia.

12.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatami. Do sprzątania kościoła na poniedziałek
i piątek proszone są  panie:Maciejowska Agnieszka, Bartnik Maria, Krawczyk Genowefa, Baran Anna, Dziędzioł Magdalena, Lechwar Krystyna, Lechwar Bogumiła, Wrona Teresa, Młodecka Lidia, Czajka Bogdan.

13.    Ogłoszenia parafialne, intencje przeczytamy na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

14.    Intencje mszalne w tygodniu: >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

15.    Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Bieździedzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Bieździedzy i Bieździadki w najbliższą niedzielę tj. 11 listopada po Mszy św. (około godz. 18:10) do szkoły w Bieździedzy na WIECZÓR PATRIOTYCZNY w 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W programie m.in. inscenizacja przygotowana przez uczniów oraz promocja książki: „Powstaniec”. Wspomnienie o Władysławie Romerze”- bohaterze powstania styczniowego, który urodził się w Bieździedzy. Książka autorstwa Agaty Ochałek - Skałby została wydana przez Urząd Miejski w Kołaczycach i będzie rozdawana nieodpłatnie.