OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA  ZWYKŁA 4.08. 2019r.

1.      Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca sierpnia. Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic Różańcowych po mszy św. o 7:00 i 11:00. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz.  9:00, 11:00 i 17:00. Msze św. w tym tygodniu o 7:00 i o 18:00. Dziś  odpust w kaplicy w Bukowej parafia Brzostek, oraz w Cmolasie.

2.      W tym tygodniu wspominamy:

·        Pn. – M.B. Śnieżnej – odpust w Gogołowie

·        Wt. - Święto Przemienienia Pańskiego.

·        Śr. – św. Sykstusa II papieża i męcz.i współbraci

·        Czw. - św. Dominika

·        Pt. – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/

·        Sb. - św. Wawrzyńca diakona i męczennika

·        N. – św. Klary – druga niedziela miesiąca sierpnia - XIX niedziela zwykła

3.      W przyszłą niedzielę jak w każdą II niedzielę miesiąca – zbiórka na kontynuację prac przy kościele i parafialne remonty.

4.      Serdeczna prośba do mieszkańców parafii, stowarzyszeń i organizacji o wykonanie wieńców dożynkowych, które są wyrazem podziękowania P.Bogu za zbiory, błogosławieństwo w pracy i zachowanie od nieszczęść. Dożynki Gminne 15.08. 2019r. w Sowinie. Początek Mszą świętą o godzinie 15:00. Tradycją jest również wyjazd z wieńcem na dożynki diecezjalne do Rzeszowa, które odbędą się  25.08.2019r. Msza św. o godz: 12.00 przy katedrze Rzeszowskiej. Prośba  zwłaszca do kosynierów o zorganizowanie wyjazdu.

5.      Bóg zapłać za ofiarę na światło siostrom z Róży pw. św, Marty /p.Zofii Czajka/ - 150 zł i braciom z Róży pw. św. Jerzego /p. Jerzego Czajki/ - 150 zł.

6.      Bóg zapłać Państwu Młodym i ich rodzicom za sfinansowanie dekoracji kwiatami i dar stołu.

7.      Przeżywamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości i abstynecji, starajmy się zachować trzeźwość w naszych domach i rodzinach. Zachęcamy do abstynencji i pomocy w walce z pijaństwem.

8.      Nabożeństwa w tygodniu: środa nowenna do M.B.N.Pomocy, w pt. do Miłosierdzia Bożego.

9.      Solenizantom składamy serdeczne życzenia, gościom życzymy miłego pobytu w naszej parafii.

10.  Wyruszyła 42 Piesza Pielgrzymka do Częstochowy, z parafii idzie kilka osób. W przyszły poniedziałek z 12/13 sierpnia wyjeżdża autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę na powitanie pielgrzymów. Wyjazd o północy. Zapisy w zakrystii.

11.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatami. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek prosimy panie: Wolińska Alfreda, Liszka Danuta, Liszka Monika, Renata Kolbusz, Szpak Jadwiga, Urban Maria, Osika Dorota, Kamińska Agata, Zemrys Halina, Caputa Katarzyna.

12.  Bóg zapłać paniom: Marii Kaleta, Kozioł Teresie, Fuczek Marii i panu Augustowi Kulig za ofiarowanie kwiatów do strojenia ołtarzy w kościele, oraz klerykowi Tomkowi za pomoc w strojeniu ołtarzy bocznych i feretronu M. B. Fatimskiej.

13.  Zapowiedzi, ogłoszenia i intencje  wywieszone są w gablotach ogłoszeń,  na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

14.  Ogłoszenie o badania lekarskie ……promocja książki…………………………

15.  Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>