OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.12.2017r.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA MARYI I JÓZEFA ZAKOŃCZENIE STAREGO ROKU

1. Dziś przeżywamy Święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Ostatnia niedziela miesiąca grudnia i ostatnia niedziela roku. Zakończenie Starego Roku 2017. Msze Święte jeszcze o godz: 9.00; 11.00; o 16:00 - Nieszpory, o 17:00 Msza Święta.
  2. W liturgii tygodnia przeżywamy do jutra oktawę Bożego Narodzenia:
  • Pn. – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Rozpoczęcie Nowego Roku 2018
  • Wt. – św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu
  • Śr. – Najświętszego Imienia Jezus, św. Genowefy
  • Czw. – pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się o powołania i za powołanych.
  • Pt. – bł. Marceliny – pierwszy piątek miesiąca – nabożeństwo do N. Serca P.J. i Mił. Bożego.
  • Sb. – Uroczystość Objawienia Pańskiego Trzech Króli – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M. Panny.
  • N – Niedziela Chrztu Pańskiego, pierwsza niedziela miesiąca stycznia i Nowego Roku kalendarzowego. Wystawienie N. Sakramentu. Składka przeznaczona na Seminarium Duchowne. Zmiana tajemnic różańcowych. Koniec liturgicznego okresu Bożego Narodzenia.
  1. Msze święte w tygodniu od wtorku do  piątku  o godz: 7:00 i wieczorem o godz:  17.00.           W Nowy Rok Msze święte jak w niedzielę: 7:00; 9:00; 11:00 i 17:00  podobnie w Uroczystość Objawienia Pańskiego.
  2. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożej Dzieciny i wielu łask Bożych na Nowy 2018 Rok.
  3. Dziś o godz: 16:00 Uroczyste Nieszpory i zakończenie Starego Roku. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny, lub cząstkowy pod zwykłymi warunkami.
  4. Jutro rozpoczniemy Nowy Rok Pański 2018 – przed każdą mszą świętą śpiewamy hymn do Ducha Świętego – możemy zyskać odpust  zupełny, lub cząstkowy.
  5. W sobotę,  6 stycznia 2018 r.  w Uroczystość Objawienia Pańskiego rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego i Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji. Składka w całości przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny. Jest to również Misyjny Dzień Dzieci (Kolędnicy Misyjni) - ofiary z kolędowania dzieci przeznaczone są dla dzieci w Syrii i Libanie.
  6. Spowiedź przed pierwszym piątkiem, jeśli ktoś potrzebuje w tygodniu przed Mszą świętą i w sam piątek. Wystawienie N. Sakramentu w piątek o godz: 15:00  nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i możliwość spowiedzi. Do chorych udajemy się w pierwszy piątek od godz: 8:30.
  7. Serdeczne podziękowanie wszystkim, za udział w Adoracji N. Sakramentu w piątek, że znaleźli czas dla Pana Jezusa. Bóg zapłać paniom prowadzącym modlitwy i rozważania.
  8. Bóg zapłać ofiarodawcom paczek dla rodzin, a paniom z Caritas za ich przekazanie.
  9. W uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy na każdej Mszy świętej. Kredą piszemy litery K+M+B = 2018r.
  10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności; +Anna Biernacka, +Adam Barwiński wieczne..
  11. Do sprzątania na wtorek i piątek proszone są panie: Mężyk Ewa, Ochałek Maria, Dybaś Grażyna, Jachym Danuta, Mocek Sabina, Palar Aneta, Górczany Genowefa, Krajewska Wiesława, Surdel Teresa, Strugała Halina.
  12. Spotkania: w pn. –schola; wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich; czw. – KSM;pt. – kl. III G.
  13. Ogłoszenia ……………………………………..
  14. Ogłoszenia, intencje przeczytamy na stronie internetowej parafii. Porządek kolędy podamy jutro.
  15. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

W parafii zostało ochrzczonych 27 dzieci w tym 9 dziewczynek i 18 chłopców z tego z Bieździedzy 16 dzieci: 11chł i 5dz.; z Bieździadki 11dzieci: 7chł. i 4dz. Sakrament bierzmowania przyjęło 31 Gimnazjalistów obecnie uczęszczają do szkół ponadgimnazjalnych. Zawartych zostało  17 ślubów w tym 5 z Bieździadki i 12 z Bieździedzy. Wygłoszonych zostało przez wywieszenie w gablocie i publikację  n stronie internetowej parafii 30 zapowiedzi. Rozdano 63tys. komunii świętych.  Z naszej wspólnoty odeszło do wieczności  22 osoby. Z tego z Bieździedzy – 12 osób -  8 mężczyzn i 4 - kobiety; w Bieździadce 10 osób - 5 mężczyzn i 5 – kobiet. Komunię świętą przyjęło 26 uczniów klasy III.

WIZYTA DUSZPASTERSKA KOLĘDA od 2.01. – 4.01. 2018r.

KS. KATECHETA OD 15:00

WTOREK  2.01.2018r.  – DOMY ZA CMENTARZEM