OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 31 MAJA 2020r.

1.        Dziś przeżywmy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zakończenie Okresu Wielkanocnego. Jest to V niedziela miesiąca.

2.        Msze św. w dniu dzisiejszym o godz.:  9:00; 11:00;o 16:30  i  nabożeństwo majowe i Msza święta, w tygodniu z wyjątkiem jutra msze święte o 7:00;  i 18:00 i nabożeństwa do N. Serca P. Jezusa połączone z nabożeństwami w tygodniu. Serdecznie zapraszamy.

3.        W tym tygodniu wspominamy:

·      Pn. – ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY MATKI KOŚCIOŁA.

·      Wt. – Uroczystość poświęcenia Katedry  w Rzeszowie, św. Marcelina i Piotra

·      Śr. – św. Karola Lwangi i tow. męcz.- Nowenna do M.B.N.Pomocy

·      Czw. – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – modlimy się o powołania, wieczorem po nabożeństwie przedłużenia wystawienia do prywatnej adoracji.

·      Pt. –św. Bonifacego bpa. – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

·      Sb. – św. Norberta. Pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo do M.B.Fatimskiej, a wieczorem do Niepokalanego Serca N.M.Panny.

·      N. – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – odpust parafialny. Pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Różańcowych.

4.        W poniedziałek jutro w Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o godz: 7:00;9:00;11:00;i 18:00 po Mszy świętej nabożeństwo do N.Serca P Jezusa. Jest to dzień pracy, dla nas katolików święto kościelne, starajmy się uczestniczyć we Mszy świętej.

5.        W przyszłą niedzielę 7 czerwca będziemy przeżywać odpust parafialny, Msze święte o: 7:00;9:00; 11:00 uroczysta suma i procesja Eucharystyczna, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Wieczorem o 17:00  Msza święta i nabożeństwo do Serca P. Jezusa.

6.        Jak było tradycyjnie prosimy o przygotowanie baldachimu, feretronów, sztandarów do procesji, zapraszamy poczty sztandarowe strażaków i kosynierów.

7.        Wczoraj 6 diakonów naszej diecezji przyjęło święcenia kapłańskie, dziś przeżywają prymicje, czyli pierwszą Mszę świętą w rodzinnej parafii. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

8.        Spowiedź przed pierwszym piątkiem i odpustem codziennie przed Mszą świętą, w piątek o godz: 15:00 wystawienie N.Sakramentu, i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, okazja do spowiedzi i w sobotę od godz: 17:00. Do chorych udajemy się w piątek od godziny 8:30.

9.        Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania kościoła na wtorek i piątek prosimy panie: Urban Jadwiga, Wilisowska Danuta, Wilisowska Elżbieta, Sienicka Bogusława, Kolbusz Bernadetta, Szewczyk Urszula, Błażej Aldona, Fundakowska Elżbieta, Matyjas Danuta, Gajda Agnieszka.

10.    Spotkania jak słyszeliśmy jeszcze nie zostały przywrócone.

11.    Ogłoszenia ………….

12.    Informacje o zniesieniu kolejnych ograniczeń przeczytamy na głównej stronie internetowej parafii, oraz dołączone do ogłoszeń.

13.    Ogłoszenia, zapowiedzi, intencje wywieszone są w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

14.    Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

·        W związku ze zniesieniem przez Rząd RP z dniem 30 maja br. kolejnych ograniczeń:

·        W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony zostaje limit osób, z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestników z wyjątkiem sprawujących liturgię. Osoby uczestniczące na otwartej przestrzeni są zwolnione z obowiązku zasłaniania ust i nosa pod warunkiem zachowania 2 metrów dystansu od kolejnej osoby.

·        Z dniem 6 czerwca 2020 r. zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa  we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Eucharystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.

·        Zniesienie limitu liczby uczestników dotyczy również uroczystości pogrzebowych. Należy pamiętać, że podczas procesji żałobnej, która odbywa się już w przestrzeni publicznej, obowiązują odrębne przepisy. Zgodnie z nimi  w kondukcie pogrzebowym może brać udział do 150 osób, które zwolnione są z zasłaniania ust i nosa, o ile zachowają 2 metrowy dystans od innych. Jeśli nie są w stanie zachować takiego dystansu mają nadal obowiązek zasłonienia ust i nosa.

·        Od 31 maja br. można przywrócić sposób celebrowania pogrzebów sprzed stanu epidemii. Zatem dozwolone jest odprawianie pogrzebu z trumną (urną) w kościele a następnie na cmentarzu, z zachowaniem powyższych rygorów.

·        W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (11 czerwca br.), dopuszcza się zorganizowanie tradycyjnej procesji eucharystycznej, jednak z zachowaniem obowiązującego limitu 150 osób, mogących przebywać w przestrzeni publicznej. Limit ten nie obowiązuje, jeżeli procesja zostanie zorganizowana całkowicie i wyłącznie na terenie kościelnym. Uczestnicy są wówczas zobowiązani do zasłaniania ust i nosa lub utrzymywania dystansu 2 metrów od kolejnej osoby.

·        Przywrócona zostaje praktyka odwiedzin chorych w ich domach z racji I piątku miesiąca. W związku z tym należy tę wiadomość przekazać w ogłoszeniach duszpasterskich, a w rozmowie  telefonicznej z zainteresowanymi chorymi czy ich rodzinami ustalić szczegóły dotyczące tej posługi sakramentalnej.

·        Należy przypomnieć wiernym, że w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.