OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                              31.03.2019r.

1.        Dziś V niedziela marca ostatnia, IV Niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”- radości, stąd różowy kolor. Msze św. w dniu dzisiejszym, o godz: 9:00 i 11:00 - po sumie Droga Krzyżowa – prowadzą siostry z Róży Różańcowej pw. św. Faustyny /p. Ireny Kutyna/. Dzis o godz: 16:00 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym i Msza święta wieczorna. Msze św. w tym tygodniu: o  7:00 i 18:00. Dziś spotkanie Rady Parafialnej o godz: 14:30

2.         W tym tygodniu wspominamy:

·      Wt. - św. Franciszka z Paoli

·      Śr. – św. Łazarza - nowenna do M.B.N.Pomocy

·      Czw. – św. Izydora – pierwszy czwartek miesiąca -  modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa, zakonu i za powołanych. Po Mszy Świętej Wieczornej „Godzina Święta” – po błogosławieństwie indywidualna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy.

·      Pt. – św. Wincentego Ferreriusza, pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i do Miłosierdzia Bożego.

·      Sb. – św. Patryka. - Pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca N. M.Panny, wieczorem różaniec fatimski i rozważanie fatimskie, serdecznie zapraszamy.

·      N. – V niedziela Wielkiego Postu, nazywana czarną – zasłaniamy krzyże, I – niedziela miesiąca kwietnia, adoracyjna – zmiana tajemnic różańcowych. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne.

3.        Drogi Krzyżowe w tygodniu: w Czwartek – o 17:30 – dla dzieci i młodzieży; w piątek o 17:30 – dla wszystkich, połączona z Koronką do Miłosierdzia  Bożego, w niedzielę po sumie. O jej poprowadzenie prosimy panów z Róży pw. św. Maksymiliana /p. Jana Mamroła/.

4.        Bóg zapłać za ofiary na światło siostrom z Róży pw. św. Anny /p. Zofii Szczyrba/ 150zł; siostrom z Róży pw. św. Marii Magdaleny /p. Marii Inglot/ - 150zł, oraz siostrom z Róży pw. św.Katarzyny /p. Łucji Ochałek – 150 zł.

5.        Bóg zapłać wszystkim parafianom za ofiarną składkę na pomoc dla ks. Tomasza Podrazika misjonarza w Tanzani. Zebrana suma wynosi 3510 zł., dodatkowo została złożona indywidualna ofiara na ten cel 1500zł. W imieniu ks. Tomasza składam serdeczne Bóg zapłać.

6.        W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca, spowiedź przed mszą świętą. W piątek o godz: 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożeo – okazja do spowiedzi. Do chorych udajemy się w piątek od 8:30.

7.        W tygodniu prosimy bierzmowanych z klas VIII i z kl. III Gimnazjum o przeprowadzenie zbiórki ofiar na kwiaty do dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego, oraz rozprowadzenie baranków z których ofiara przeznaczona jest na Caritas. Ofiary zapisujemy do zeszytów i podpisujemy, swoim nazwiskiem. Gdy nie dotrą do kogoś, ofiary na kwiaty możemy składać do skarbonki, która będzie  umieszczona przy ołtarzu św. Józefa.

8.        Jak było zapowiadane Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy 7 kwietnia w niedzielę, poprowadzi ks. kan Stanisław Łukasik – emerytowany proboszcz z Harklowej. Spowiedź wielkopostna 9 kwietnia we wtorek.

9.        Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania na poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej  prosimy panie: Fuczek Maria, Rak Teresa, Krajewska Danuta, Kluzowicz Bogumiła, Gajda Dorota, Kluzowicz Barbara, Kosiba Małgorzata, Dziak Krystyna, Wójtowicz Jolanta i pan Urban Józef.

10.    Od poniedziałku można składać produkty żywnościowe do kosza w kaplicy M. Bożej.

11.    Spotkania: Pn. – schola, Wt. – Ruch Rodzin Nazaretańskich; Czw. – KSM; Sb.  godz: 10:00. – lektorzy i animatorzy, ministranci.

12.    Ogłoszenia .. pielgrzymka Ruchu Rodzin Nazaretańskich……….

13.    Zapowiedzi, intencje, ogłoszenia, program rekolekcji wywieszone są w gablotach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii, oraz w gazetce parafialnej.

14.    W tygodniu pożegnaliśmy: +śp. Ks. kan Henryka Zacharę – pochowany w Pilźnie i śp. Bronisława Palara, oraz Helena Skocz pogrzeb w pn o 14:00…..Wieczne odpoczywanie …..

15.    Intencje Mszalne: >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

POGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH BIEŹDZIEDZA  7.04 – 10.04.2019r.

NIEDZIELA 7.04.2019

7:00 – Msza św. i nauka ogólna                                                                                                                                                                               - Nauka stanowa dla mężczyzn

11:00 – Msza święta i nauka ogólna -  Droga Krzyżowa

16:00 – Gorzkie Żale i kazanie pasyjne