OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.12.2018r.  ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA MARYI I JÓZEFA

1.      Dziś przeżywamy Święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Ostatnia niedziela miesiąca grudnia i ostatnia niedziela roku. Msze Święte dziś o godz: 9.00; 11.00; i 17:00

2.      W liturgii tygodnia przeżywamy do wtorku oktawę Bożego Narodzenia:

·         Pn. – św. Sylwestra – zakończenie Starego Roku 2018.

·         Wt. - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Rozpoczęcie Nowego Roku 2019

·         Śr. – św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu

·         Czw. – Najświętszego Imienia Jezus, św. Genowefy – pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się o powołania i za powołanych.

·         Pt. – pierwszy piątek miesiąca – nabożeństwo do N. Serca P.J. i Mił. Bożego.

·         Sb. bł. Marceliny – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M. Panny.

·         N – Uroczystość Objawienia Pańskiego Trzech Króli, pierwsza niedziela miesiąca stycznia i Nowego Roku kalendarzowego 2019. Wystawienie N. Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych.

3.      Msze święte w tygodniu od środy o godz: od środy7:00 i wieczorem o godz:  17.00.

4.      W Nowy Rok Msze święte jak w niedzielę: 7:00; 9:00; 11:00 i 17:00; oraz  w Uroczystość Objawienia Pańskiego.

5.      Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożej Dzieciny i wielu łask Bożych na Nowy 2019 Rok.

6.      Jutro w Stary Rok msze święte o godz: 7:00; 9:00: o  15:00 Uroczyste Nieszpory i zakończenie Starego Roku. Po nich Msza święta. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny, lub cząstkowy pod zwykłymi warunkami.

7.      We wtorek rozpoczniemy Nowy Rok Pański 2019 – przed każdą mszą świętą śpiewamy hymn do Ducha Świętego – możemy zyskać odpust  zupełny, lub cząstkowy.

8.      W przyszłą niedzielę 6 stycznia 2019 r.  w Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego i Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji. Składka w całości przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny. Jest to również Misyjny Dzień Dzieci (Kolędnicy Misyjni) - ofiary z kolędowania dzieci, przeznaczone są na pomoc dzieciom w Burundii i Rwandzie .

9.      Spowiedź przed pierwszym piątkiem, jeśli ktoś potrzebuje, w tygodniu przed Mszą świętą i w piątek. Wystawienie N. Sakramentu w piątek o godz: 15:00  nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i możliwość spowiedzi. Do chorych udajemy się w pierwszy piątek od godz: 8:30.

10.  Serdeczne podziękowanie wszystkim, za udział w Adoracji N. Sakramentu w piątek, że znaleźli czas dla Pana Jezusa. Bóg zapłać klerykowi Tomaszowi i paniom prowadzącym modlitwy i rozważania.

11.  Bóg zapłać ofiarodawcom paczek dla rodzin, a paniom z Caritas za ich przekazanie.

12.  W uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy na każdej Mszy świętej. Kredą piszemy litery K+M+B = 2019r.

13.  Do sprzątania na poniedziałek i piątek proszone są panie: Michalec Lidia, Kopeć Krystyna, Kopeć Elżbieta, Michalska Anna, Czekańska Stanisława, Czajka Monika, Lechwar Agata, Czekańska Stanisława, panowie: Łodziński Stanisław, Śliż Łukasz.

14.  Spotkania: w pn. – schola; wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich; czw. – KSM; pt. – kl. III G.

15.  Ogłoszenia ……………………………………..

16.  Ogłoszenia, intencje przeczytamy w gablotach, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

17.  Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Porządek kolędy

PROGRAM  WIZYTY  DUSZPASTERSKIEJ „KOLĘDY”

Od 2.01 – 6.01.2019r.