OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

30 WRZEŚNIA 2018r.

1.        Dziś XXVI niedziela zwykła, ostatnia niedziela miesiąca września. Msze święte w dniu dzisiejszym jeszcze o godz. 9:00, 11:00 i 17:00.

2.        Msze św. w tym tygodniu; rano o godz: 6.30 Różaniec i Msza święta; wieczorem o godz: 17.00 - nabożeństwo różańcowe i Msza święta.

3.        W tym tygodniu wspominamy:

·           Pn. – św. Teresy od Dzieciątka Jezus

·           Wt. – św. Aniołów Stróżów

·           Śr. – nowenna do N.M.P. Nieustajacej Pomocy

·           Czw. – św. Franciszka z Assyżu

·           Pt. -  św. Faustyny Kowalskiej

·           Sb. – św. Brunona

·           N. – M.B. Różańcowej. Pierwsza niedziela miesiąca października, wystawienie N. Sakramentu, zmiana tajemnic Różańcowych. Procesja różańcowa wokół kościoła będzie w czasie wieczornego Nabożeństwa Różańcowego o 16:30.

4.        W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, modlimy się o powołania i za powołanych, po nabożeństwie dalszy ciąg wystawienia i adoracja; pierwszy  piątek, nabożeństwo do Serca P.Jezusa  i do Miłosierdzia Bożego; pierwsza sobota miesiąca, rano nabożeństwo fatimskie, a wieczorem nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P, połączone z procesją Różańcową, ostania w tym roku.

5.         Spowiedź codziennie przed Mszą świętą; w piątek o godz.: 15:00 wystawienie N. Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, okazja do spowiedzi. Serdeczna prośba, aby dzieci spowiadały się od wtorku zwłaszcza klasy młodsze, prosimy rodziców o dopilnowanie. Do chorych jak co miesiąc udajemy się w pierwszy piątek  od 8:30.

6.        W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, odprawiane będą rano o 6:30 i wieczorem przed Mszą swiętą o godz: 17:00; w niedziele o 16:30. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach zwłaszcza dzieci, szczególna prośba do rodziców dzieci pierwszokomunijnych, aby dzieci uczęszczały na różaniec, zachęcamy do uczestniczenia wraz z dziećmi. Taka sama prośba do młodzieży z klasy VII, z kl.VIII i kl.III Gimmnazjum i ich rodziców. Na wieczorne nabożeństwo dzieci przynoszą podpisane karteczki z wypisanym dobrym uczynkiem wykonanym w danym dniu. Będziemy losować figurkę  MATKI BOŻEJ, która gościć będzie do następnego dnia w wybranej rodzinie. Będą rozdawane obrazki dla dzieci.

7.        Bóg zapłać za troskę o czystość i wygląd kościoła. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek proszone są panie: Roś Eugenia, Czajka Agata, Czajka Małgorzata, Fundakowska Lucyna, Stasiowska Jadwiga, Juszczyk Barbara, Hendzel Jadwiga, Palar Barbara, oraz panowie: Urban Stanisław i Kaleta Tadeusz.

8.        Bóg zapłać Państwu Młodym i Rodzicom za dar stołu i zakupione kwiaty do kościoła.

9.        Spotkania: Pn. – schola; Wt. – RRN; Czw. - KSM; Pt. – kl. III w ramach przygotowań do bierzmowania; Sb. – ministranci starsi i lektorzy o 10:

10.    Dziś składka przeznaczona na ośrodek „Caritas”  w Myczkowcach.

11.    Przypominamy, że Dekanalne Nabożeństwo Fatimskie będziemy przeżywać 13.X. o godz: 18:00 Msza św. i procesja Różańcowa jak w ubiegłym roku; Odpust ku czci sw. Jadwigi przeżywamy 16.X. przez cały dzień; uroczysta suma odpustowa o godz: 11:00. Serdecznie zapraszamy na te nasze wspólne parafialne uroczystości.

12.    Ogłoszenia ……zaproszenie……………………..

13.    Ogłoszenia i intencje wywieszone na tablicach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

14.    Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>