OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 3.03. 2019r.

1.        Przeżywamy VIII niedzielę zwykłą, I niedzielę miesiąca marca. Wystawienie N. Sakramentu i adoracja, przedłużona do następnej Mszy świętej w ramach 40 – Godzinnego Nabożeństwa. Zakończenie Nieszporami Eucharystycznymi o godz: 16:30. Serdecznie zapraszamy na wspólną adorację. Dziś zmiana tajemnic różańcowych.

2.        Msze św. w dniu dzisiejszym jeszcze o godz:.9:00; 11:00; 17:00; Msze św. w tygodniu: o godzinie 7:00 i 17:00 z wyjątkiem Środy Popielcowej.

3.         W tym tygodniu przeżywamy:

·           Pn. – święto św. Kazimierza Królewicza. Imieniny ks. Biskupa Kazimierza Górnego - Seniora

·           Śr. – wsp. św. Agnieszki -  ŚRODA POPIELCOWA. Rozpoczęcie 40 – dniowego Wielkiego Postu. W Środę Popielcową obowiązuje post jakościowy i ilościowy. Msze św. w Środę Popielcową: 7:00, 10:00, 17:00 – z poświęceniem popiołu i posypaniem głów na znak pokuty. Jak w każdą środę nowenna do M.B.N. Pomocy.

·           Czw. – wsp. św. męczennic Perpetuy i Felicyty – pierwszy czwartek miesiąca „Godzina Święta” modlimy się o powołania kapłańskie zakonne i misyjne i za powołanych. Po błogosławieństwie dalszy ciąg adoracji, serdecznie zapraszamy

·           Pt. – wsp. św Jana Bożego. Modlimy się i składamy życzenia wszystkim paniom. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

·           Sb. – wsp. św. Franciszki Rzymianki

·           N.II niedziela miesiąca marca. Jest to zarazem I niedziela Wielkiego Postu. Pierwsze Gorzkie Żale jak co roku o godz:16.00 z kazaniem Pasyjnym, po Gorzkich Żalach, Msza święta.

4.        W przyszłą niedzielę jak w każdą II niedzielę miesiąca - zbiórka na kontynuację prac w parafii.

5.        W tygodniu Drogi Krzyżowe - w czwartek o 16.30 – dla dzieci i młodzieży; w piątek dla wszystkich o 16:30. W przyszłą niedziele Droga Krzyżowa w intencji rodzin po sumie – prosimy o poprowadzenie panów z Róży pw. św. Stanisława p. Jana Nizioła.

6.        Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Męki Pańskiej, Prosimy, aby dzieci i młodzież zaznaczali uczestniczenie w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach w zeszytach do religii.

7.        We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie dzieci i rodziców z kl.III S.P.

8.        Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na światło siostrom z Róży pw. św. Rity /p. Elżbiety Bronowicz/ -100 zł, oraz braciom z Róży pw.św.Stanisława /p.Jana Nizioła/  za ofiarę na światło 100zł.

9.        Składamy serdeczne życzenia wszystkim solenizantom, życząc wielu łask Bożych.

10.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania na poniedziałek i piątek proszone są następujace osoby, panie:Boroń Barbara, Matysik Anna, Matysik Marta, Matysik Irena, Matysik Barbara,  Kranc Jadwiga, Dziok Anna, Borowy Beata, Szczepanik Jadwiga i pan Dziok Józef. Sprzątając kościół prosimy pamiętać o otoczeniu kościoła.

11.    Spotkania:Pn – schola;Wt- Ruch Rodzin Nazaretańskich; Śr- Kółko Misyjne  w szkole o 12:30; Czw. – KSM; Pt.– po Mszy Świętej wieczornej kl. VIII i III Gimnazjum; Sb.  godz: 10:00. –  ministranci młodsi, o 19:30 schola gregoriańska – serdecznie zapraszamy chętnych.

12.    Ogłoszenia, intencje, zapowiedzi przeczytamy na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

13.    Intencje Mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Program Adoracji – 40 godzinnego Nabożeństwa 3.03.2019r.

·         7:00 - Msza święta - Adoracja do godz. 9:00;- Msza św. i Adoracja do godz. 11:00

·         10:00 - Dzieci przedszkolne i uczniowie Szkoły Podstawowej i pozostają na Sumę

·         po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17:00; 12:00 – 13:00 -  ojcowie; 13:00 – 14:00 -  młodzież gimnazjalna, szkół średnich, młodzież przygotowująca się do Bierzmowania, oraz KSM

·         14:00 – 15:00 -  Róże Różańcowe z Bieździadki