OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ZWYKŁA 3 LUTY 2019r.

1.      Dziś III niedziela zwykła, pierwsza niedziela miesiąca lutego – adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych.  Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Wspominamy św. Błażeja. Po adoracji błogosławieństwo gardła i zmiana tajemnic różańcowych. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 9:00, 11:00, 17:00 Msze św. w tym tygodniu: o godzinie 7:00 i 17:00.

2.      W liturgii tygodnia wspominamy:

·         Wt. – św. Agaty. Błogosławieństwo chleba, wody i soli

·         Śr. -  św. Pawła Miki i współbraci – Nowenna do M.B.N. Pomocy

·         Cz. – św. Piusa IX papieża – pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się za powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne.

·         Pt. – św. Hieronima Emilianiego i św. Józefiny Bakhity – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

·         N. - św. Scholastyki dziewicy

3.      Jak w każdą II niedzielę miesiąca w przyszłą niedzielę zbiórka na remont i renowację kościoła i obiektów sakralnych, postęp prac zależy od naszej ofiarności.

4.      Bóg zapłać za ofiary na zakony klauzurowe z 2 lutego. Składka wynosi 800 zł.

5.      W pierwszy czwartek po Mszy Świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania i za powołanych „Godzina Święta”. Po błogosławieństwie  przedłużenie adoracji, chętnych zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6.      Bóg zapłać małym artystom śpiewającym i grającym kolędy, ich rodzicom, opiekunom. Serdeczne podziękowanie za pomoc w organizacji Siostrom na ręce siostry Wincenty, ks. Katechecie, pani Magdalenie Mocek i panu Damianowi Ochałkowi. Bóg zapłać i zapraszamy za rok.

7.      Już dziś informujmy, że Światowy Dzień Chorego w przyszłym tygodniu przypada w poniedziałek 11 lutego, jak co roku Msza święta dla i za chorych o godz: 10:00. Serdeczna prośba o zorganizowanie dowozu chorych do kościoła z rodziny, z sąsiedztwa, aby mogli być na swojej Mszy za nich. Po Mszy świętej modlitwy i błogosławieństwo lurdzkie  Najświętszym  Sakramentem.

8.      Dziękujemy Zespołowi „Pogórzanie” za wczorajszy śpiew kolęd podczas Mszy świętej o godz: 9:00. Zachęcamy do częstszych występów.

9.      Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, a gosciom życzymy miłego pobytu.

10.  W środę po Mszy świętej wieczornej pierwsze spotkanie scholi gregoriańskiej, serdecznie zapraszamy.

11.  Komunikaty: …………………………………………………

12.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania kościoła na poniedziałek
i piątek po Mszy św. wieczornej  prosimy panie: Mamroł Krystyna, Krajewska Justyna, Krajewska Zofia, Brągiel Urszula, Komisarz Jadwiga, Pietrzycka Genowefa, Stasiowska Anna, Koś Alicja, Maziarz Maria, Maziarz Monika.

13.  Zapowiedzi, ogłoszenia i intencje możemy przeczytać na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

14.  Spotkania: Pn. - schola; Wt. – Ruch Rodzin Nazaretańskich; Czw. – KSM; Pt. – klasy VIII

15.  Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>.>>