OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

I Niedziela Adwentu

29 Listopad 2020 r.
 
 
1.  Dzisiejszą  I niedzielą Adwentu  rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Przeżywać go będziemy pod hasłem: "Zgromadzeni na świętej wieczerzy".   Msze św. w dniu dzisiejszym o godz.: 9:00, 11:00 i 17:00.  Msze św. roratnie będą o godz. 17:00. W miarę możliwości zachęcam do uczestnictwa w Roratach i zabrania przez dzieci  lampionów.  Rano Msza Św. o godz.7:00. Przed Mszą Św. poranną zachęcam do śpiewu Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie. 
 
2. W tym tygodniu wspominamy:
Pn.- święto Św. Andrzeja Apostoła
Czw.- wsp. św. Franciszka Ksawerego
 
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek Msza Św. o godz.17:00 a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek o godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź. O godz. 16:45 Litania do NSPJ a po niej Msza Św. W sobotę po Mszy Św. o godz. 17:00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. W niedzielę Adoracja i zmiana tajemnic różańcowych. Z racji epidemii chorych odwiedzamy tylko w nagłych przypadkach po uprzednim zgłoszeniu, jeśli nie ma w domu kwarantanny. 
 
4.  Tradycyjnie Caritas naszej diecezji przekazuje świece na stół wigilijny: małe w cenie 5 zł, duże w cenie 12 zł. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone będą na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece są wyłożone koło Św. Józefa a opłatę wrzucamy do skrzynki, do której składaliśmy wypominki. Można złożyć dobrowolną ofiarę na Seminarium Diecezjalne w ramach jesiennej zbiórki. 

5. Przyszła niedziela jest Dniem Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Panie z Caritas prosimy o przeprowadzenie zbiórki do puszek.
 
 
8. Bóg zapłać s. Szymonie i tym którzy jej pomagali za piękną dekorację adwentową. Dziękujemy za sprzątanie kościoła  W tym tygodniu na poniedziałek i piątek proszone są następujące osoby: PT. Bartnik Maria, Maciejowska Marzena, Młodecka Janina, Młodecka Lidia, Gruchacz Barbara, Gruchacz Teresa, Biernacka Beata, Urban Stefania, Sikora Stanisława, Sikora Wioletta.