OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA  29 WRZEŚNIA 2019r.

1.      Dziś XXVI niedziela zwykła ostatnia niedziela miesiąca września. Wspominamy św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Msze święte w dniu dzisiejszym o godz. 9:00, 11:00 i 17:00. Msze św. w tygodniu: jutro 7:00 i o 18:00; Od wtorku  - rano o godz: 6.30 Różaniec i Msza święta; wieczorem o godz: 17.00 - nabożeństwo różańcowe i Msza święta, w niedzielę Nabożeństwo Różańcowe o 16:30 i Msza święta.  Dziś czytany jest list ks. Biskupów o ustanowieniu października nadzwyczajnym miesiącem misyjnym.

2.      W tym tygodniu wspominamy:

·         Pn. – św.. Hieronima

·         Wt. - św. Teresy od Dzieciątka Jezus

·         Śr. – św. Aniołów Stróżów – nowenna do N.M.P. Nieustającej Pomocy

·         Czw. – pierwszy czwartek miesiąca – nabożeństwo o powołania i za powołanych .

·         Pt. - św. Franciszka z Assyżu – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo do N.Serca P.Jezusa i do Miłosierdzia Bożego

·         Sb. -  św. Faustyny Kowalskiej – pierwsza sobota miesiąca - nabożeństwo do M.B.Fatimskiej i do Niepokalanego Serca  N.M.P, po Mszy św. wieczornej procesja różańcowa – ostatnia w tym roku.

·         N. – XXVII Niedziela zwykła, św. Brunona - pierwsza niedziela miesiąca października, zmiana tajemnic Różańcowych. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św.

3.      W tym tygodniu nabożeństwa tygodniowe będą połączone z Różańcem. Spowiedź codziennie przed Mszą św.,w piątek od 15:00 adoracja N.Sakramentu, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i możliwość spowiedzi. Serdeczna prośba, aby dzieci spowiadały się od wtorku zwłaszcza klasy młodsze, prosimy rodziców o dopilnowanie.

4.       Do chorych jak co miesiąc udajemy się w pierwszy piątek  od 8:30

5.      We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, odprawiane będą rano o 6:30 i wieczorem przed Mszą swiętą o godz: 17:00; w niedziele o 16;30. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach zwłaszcza dzieci, szczególna prośba do rodziców dzieci pierwszokomunijnych, aby miały możliwość uczęszczania na różaniec. Taka sama prośba do młodzieży a zwłaszca z kl.VIII Szkoły Podstawowej. Jak co roku wieczorem będziemy losować figurkę  MATKI BOŻEJ, która gościć będzie do nastepnego dnia w rodzinie dziecka.

6.      We wtorek po Różańcu i Mszy świętej spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w kościele.

7.      W czwartek nabożeństwo o powołania będzie połączone z różańcem, odprawione przed Maszą swiętą.

8.      Dziękujemy za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatami.  Do sprzątania na poniedziałek i piątek prosimy panie: Foryś Alinę, Hendzel Marię, Konieczną Ewę, Biernacką Iwonę, Filip Elżbietę, Roś Ewę, Stasiowską Grażynę, Hendzel Stanisławę, Kaleta Anetę, Perełka Katarzynę.

9.      Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia.

10.  Przypominamy, że Dekanalne Nabożeństwo Fatimskie będziemy przeżywać 13.X. w niedzielę o godz: 18:00 Msza św. i procesja Różańcowa. Odpust ku czci św. Jadwigi 16.X - środa. przez cały dzień; uroczysta suma odpustowa o godz: 11:00. Serdecznie zapraszamy na nasze wspólne parafialne uroczystości.

11.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. +Andrzeja Urban; śp.+Stanisława Składanowskiego; śp. Mariolę Pisz; śp.+Wiesławę Krajewską, zmarła również śp.+Maria Krajewska, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz: 14:00 - wieczne odpoczywanie …………..

12.  Ogłoszenia …………………………..

13.  Spotkania: Pn. – schola; Wt.– Ruch Rodzin Nazaretańskich; Śr.– schola gregoriańska  Czw.– KSM; - Pt. – kl. VIII po Mszy wieczornej;

14.  Ogłoszenia, intencje, zapowiedzi wywieszone są w gablotach, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

15.  Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>