OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 29.07.2018r

1.        Dziś  XVII niedziela zwykła ostatnia  lipca. Msze święte o godz: 9.00;11.0; i 17.00. Msze święte w tygodniu o godz: 7.00 i 18.00. Dziś wspominamy św. Martę.

2.        W liturgii tygodnia wspominamy:

·         Pn. – św. Piotra Chryzologa

·         Wt. - św. Ignacego z Loyoli

·         Śr. – św. Alfonsa Marię Liguoriego

·         Czw. – św. Euzebiusza z Vercelli, bł. Augusta Czartoryskiego  – pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania i za powołanych

·         Pt. – pierwszy piątek miesiąca

·         Sb. - św. Jana Marię Vinneya – pierwsza sobota miesiąca – modlimy się do M.B. Fatimskiej i do Niepokalanego Serca N.M.P.

·         N. – pierwsza niedziela miesiąca sierpnia, adoracja N.Sakramentu po każdej Mszy św. i zmiana Tajemnic Rożańcowych. Składka na cele diecezjalne. Odpust w Gogołowie ku czci M.Bożej Śnieżnej. Suma o godz:11.00

3.        W sobotę 4 sierpnia wyrusza 41 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz: 6:30 przy Rzeszowskiej Farze.

4.        Rozpoczynając miesiąc sierpień tak bogaty w wielkie wydarzenia narodowe zachęcamy do włączenia się w wielką akcję trzeźwości w naszym narodzie i parafii. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu, przez co wypraszajmy łaskę nawrócenia, dla kogoś, komu chcemy pomóc. Ojcowie Michalici zapraszają na XIV Narodową Modlitwę o Trzeźwość w Miejscu Piastowym 30 lipca. Rozpoczęcie o 16.30. Szczegóły na plakatach. Zachęcamy do podjęcia zobowiązania 100 dni trzeźwości na setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

5.        Serdeczne podziękowanie za ofiary składane w ubiegłą niedzielę z racji poświęcenia pojazdów. Złożyliście sumę 2000 zł. Bóg zapłać.

6.        Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży, urlopy, a zarazem prace rolne przy zbiorze płodów rolnych. Mamy nadzieję, że nasze wspólnoty wioskowe, organizacje, czy stowarzyszenia jak co roku postarają się o wieńce.

7.        Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych i pomocy świętych patronów, a gościom miłego pobytu w naszej parafii.

8.        Nabożeństwa w tygodniu: - w środę Nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy; w czwartek modlimy się o powołania i za powołanych; w pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Miłosierdzia Bożego, w pierwszą sobotę miesiąca, nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej i do Niepokalanego Serca N.M.P. po południu procesja i Różaniec Fatimski wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy parafian jak i gości do wspólnej modlitwy.

9.        Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie przed Mszą świętą, w piątek od 15.00 Wystawienie N.Sakramentu i spowiedź.

10.    Do chorych jak w każdym miesiącu udajemy się w piątek od 8.30.

11.    Spotkanie przedpielgrzymkowe Grupy św. Maksymiliana  dziś 29 lipca o 13:10 w Farze Jasielskiej

12.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatami. Do sprzątania na pn. i pt. prosimy panie: Dzwonkowską Marię, Korzeń Teresę, Aksamit Marię, Osika Bronisławę, Hendzel Marię, Kaleta Genowefę, Foryś Alicję, oraz panów: Dobrzańskiego Andrzeja, Jachym Bolesława, Kulig Eugeniusza. Bóg zapłać siostrze Łukaszy za pracę w parafii, w szkole, w kościele zwłaszcza za kwiatowe dekoracje. Po Twoją obronę……….

13.    Jak co roku organizowany jest wyjazd do Częstochowy na powitanie pielgrzymów. Wyjazd  z 12 na 13 sierpnia o północy, cena 60zł. Zapisy w zakrystii.

14.    W minonym tygodniu z naszej parafii Pan Bóg powołał do wieczności: śp. +Andrzeja Malikowskiego. Wieczne odpoczywanie…….

15.    Zapowiedzi, ogłoszenia i intencje wywieszone są w gablotach, na stronie internetowej parafii i na kserokopiach………………………..

16.    Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>