OGŁOSZENIA PARAFIALNE  V  NIEDZIELA WIELKANOCNA 29.04.2018r.

1.        Dziś przeżywamy V  Niedzielę Wielkanocną ostatnią miesiąca kwietnia. Zakończyliśmy tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Dziś o godz: 15:00 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii. Zmiana nastąpiła w związku z wizytą ks, bpa w Kołaczycach. W dzisiejszą niedzielę modlimy się za kierowców.

2.        Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 9:00, 11:00 i 17:00. Msze św. w tygodniu w Pn.- o godz.: 7:00 i 18:00, od wtorku o 7:00 i o 17:30 Nabożeństwo majowe i Msza święta.

3.        W liturgii tygodnia przeżywać będziemy;

·      Pn. – wsp. św. Piusa V

·      Wt. – wsp. św. Józefa Rzemieślnika.

·      Śr. – św. Atanazego i św. Zygmunta - Nowenna do M.B.N.Pomocy. Dzień flagi – pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych, oraz maryjnych przed Uroczystością N.M.P. Królowej Polski.

·      Czw. – Uroczystość N.M.P. Królowej Polski - pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne i za powołanych. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę: 7.00; 9:00; 11:00 i 16:30 nabożeństwo majowe i Msza święta. W tym dniu dzieci z klas IV  w czasie Mszy świętej o godz: 11:00 przeżywać będą Rocznicę swojej Komunii Świętej. Gminne Uroczystości obchodów Narodowego Święta 3 maja odbędą się w Kołaczycach o godz: 11:00.

·      Pt. – wsp. św. Floriana patrona Strażaków i Hutnikówpierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo do N.Serca P. Jezusa i Miłosierdzia Bożego. Wieczorem Msza św. w intencji Strażaków i ich rodzin.

·      Sb. – wsp. św.  Stanisława Kazimierczyka – pierwsza sobota miesiąca – modlitwy do N.S.N.M.P. Wieczorem po Mszy świętej Nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca  zakończone Różańcem Fatimskim.

·      N. – pierwsza niedziela miesiąca maja. Adoracja po Mszach świętych o 7.00; 9.00 i 16.30. nabożeństwo majowe i Msza św. O godz: 11.00 – pierwsza Komunia święta dzieci z klas III.  W tym roku przystąpi 13 dzieci z parafii i 1 z innej szkoły - serdecznie zapraszamy dzieci na nabożeństwo majowe. Przypominamy że wizytacja ks. bpa E. Białogłowskiego we wtorek 8 maja.

4.        Zmiana tajemnic Różańcowych po mszach św. o godz: 7.00 i 9.00 ze względu na I – szą Komunię świętą. Prośba do Sióstr z Róż o zamianę i przyjście z Sumy na 9 –tkę.

5.        12 maja w Boguchwale kleryk Jarosław Młodecki otrzyma posługę diakona, módlmy się w jego intencji i za wszystkich kandydatów do diakonatu i kapłaństwa.

6.        Bóg zapłać siostrom z Róży św. Faustyny /p. Ireny Kutyna/ za ofiarę na światło 100 zł. Bóg zapłać panom: Piotrowi i Leszkowi Dziędzioł, Edwardowi Zbylut za zawieszenie obrazów na chórze i przy wyjściu, oraz gablot z wotami w kaplicy M.Bożej.

7.        Nabożeństwa majowe rozpoczynamy we wtorek, będą odprawiane o godz: 17:30, w dni powszednie, o 16:30 w niedziele i swięta obowiązkowe.

8.        Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej prosimy rodziców dzieci klas III i IV, według ustalonego przez siebie porządku.

9.        Spowiedź przed pierwszym, piątkiem codziennie przed Mszą świętą, a w piątek wystawienie N.S od godz: 15:00 i spowiedź św. zapraszamy wszystkie dzieci szkolne, a zwłaszcza gimnazjalistów do spowiedzi, powinny również skorzystać rodziny i rodzeństwo dzieci komunijnych. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i chrzestnych - w sobotę o godz: 10:00.

10.    Do chorych udajemy się w pierwszy piątek od godz: 8:30 .

11.    Solenizantom składamy serdeczne życzenia, wielu łask Bożych i opieki św. Patronów.

12.    Od poniedziałku zapraszamy Gimnazjalistów z kl. III, rodziców i świadków na Msze św. wieczorne i nowennę do Ducha Św. przed bierzmowaniem. Egzamin diecezjalny we wtorek.

13.    13.Ogłoszenia ………ARMiR…Zdrowie……

14.    Zapowiedzi i ogłoszenia, intencje są wywieszone w gablotce ogłoszeń, oraz na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

15.    W zwiazku ze zbliżającą się wizytacją księdza Biskupa  zwracamy się z prośbą o pomoc w uporządkowaniu terenu wokół kościoła i plebanii, zwłaszcza posprzątanie śmieci i odpadów, przy drodze i na parkingach. Serdeczna prośba o uporządkowanie grobów bliskich i księży.

16.    Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>