OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29.03.2020r.

1.      Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu i V niedzielę miesiąca marca. Jest to tzw. niedziela „czarna”, zasłonięte są krzyże, które będą odsłonięte w Wielki Piątek. Msze święte w dniu dzisiejszym o  9:00,  11:00; o 13:30; po południu o 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym. Dziś jak zwykle po sumie Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszamy. W tygodniu Msze święte o godz: 7:00 i 18:00.  Biskup Rzeszowski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i inne święta nakazane wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terytorium Diecezji Rzeszowskiej. Dyspensa jest ważna od dnia 28 marca 2020 r. aż do odwołania.

2.      W liturgii tygodnia wspominamy:

·      Cz. – św. Paulina z Noli, pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się o powołania i za powołanych.

·      Pt. – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.

·      Sb. – pierwsza sobota miesiąca, modlitwy do Niepokalanego Serca N.M.Panny i do M.Bożej Fatimskiej

·      N. – Niedziela Palmowa, pamiątka uroczystego wjazdu P. Jezusa do Jerozolimy. Pierwsza niedziela miesiąca. Ze względu na ograniczenia osobowe w tym miesiącu nie ma zmiany tajemnic różańcowych. W liturgii słowa czytany będzie opis Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa. Msze św. o godz: 7:00; 9:00; 11:00. Nie będzie tradycyjnego poświęcenia palm ze względu na epidemię. O godz: 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza święta. Nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz:13:30.

3.      Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą Poranną oraz godzinę (od 17:00) przed Mszą Świętą wieczorną.W Wielkim Tygodniu dyżury te będą przedłużone. Informacje w następną niedzielę. Konfesjonały są dezynfekowane na bieżąco.

4.      W pierwszy piątek jak co miesiąc o godz: 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o oddalenie epidemii, zapraszamy do uczestnictwa duchowego przez pośrednictwo kamery internetowej.

5.      Jak czytamy w zaleceniach nie ma odwiedzin pierwszopiątkowych w domach chorych. Udajemy się tylko na wezwanie telefoniczne rodziny, lub osobistą prośbę.

6.      Droga Krzyżowa w terenie nie odbędzie w tym roku.

7.      Nabożeństwa w tygodniu: w  czwartek  Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz: 17:30; w piątek Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz: 18:00 i Msza św. zapraszamy do duchowej łączności przez internet, co wielu już to czyni.

8.      Wszystkie spotkania odwołne.

9.      Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

10.  Ze względu na obowiązujące zakazy nie będzie sprzątania kościoła, kolejki zostają przesunięte na później.

11.  Ogłoszenia ………………..…………

12.  Zapowiedzi przedmałżeńskie, ogłoszenia, intencje mszalne przeczytamy w gablotach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii, oraz w gazetce parafialnej.

13.  Intencje mszy świętych >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>