OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 28 PAŹDZIERNIKA 2018r.

1.        Dziś XXX niedziela zwykła Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła. Dziś czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Msze święte w dniu dzisiejszym o godz. 9:00, 11:00; o 16:30 – Różaniec i Msza św.

2.        W poniedziałek, wtorek i środę o 6:30 różaniec i Msza święta, o 17:00 różaniec i Msza św. wieczorna. Od piątku wypominki czytane będą pół godziny przed Mszą świętą połączone z rożańcem – rano o 6.30 i Msza święta ; wieczorem o 17:00 i Msza święta

3.        W tym tygodniu przeżywamy:

·         Śr. - Zakończenie Nabożeństw Różańcowych, ocena uczęszczania dzieci na różańcu. – nowenna do M.B.N.Pomocy połączona z rózańcem

·         Cz. - Uroczystość Wszystkich Świętych – pierwszy czwartek miesiąca.

·         Pt. – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny - pierwszy piątek miesiąca, Nabożeństwo do N.S. Pana Jezusa i do Miłosierdzia Bożego.

·         Sb. – św. Marcina de Porres i św. Huberta –  pierwsza sobota miesiąca -  nowenna do Niepokalango Serca N.M.P. i M.B. Fatimskiej

·         N. – św. Karola Boromeusza, XXXI niedziela zwykła – pierwsza niedziela miesiąca adoracyjna, zmiana tajemnic różańcowych.

4.        W  Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Święte w tym dniu o: 7:00,  9:00, 11:00 i 14:00    z procesją na cmentarz. Zachęcamy do duchowej troski o naszych zmarłych; warunki zyskania odpustu: spowiedź, komunia święta, nawiedzenie kościoła lub cmentarza, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i modlitwy za zmarłych, wyzbycie się przywiązania do każdego grzechu. Zyskane w ten sposób odpusty ofiarujemy za duszami w czyśćcu cierpiącymi. Od 1 – 8 XI możemy zyskać odpust zupełny, a do końca miesiąca odpust cząstkowy.

5.        Składamy kartki z wypominkami, zaznaczając miesięczne, lub roczne.

6.        Spowiedź przed Wszystkimi Świętymi w poniedziałek przed Mszą świętą, a w środę od 16:00.

7.         Msze święte w Dzień Zaduszny: 6:30 wypominki, różaniec i Msza święta; o 9:00 Msza święta z procesją na cmentarz, modlitwy za zmarłych; o 17:00 wypominki, różaniec i Msza święta. Prosimy wszystkich a zwłaszcza młodzież i dzieci o zachowanie ciszy i modlitewnego skupienia na cmentarzu.

8.        Jak w każdy pierwszy piątek odwiedzamy chorych - od 11:00. Ze względu na Mszę świętą. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi świętej, codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.W pierwszy piątek o godz. 15:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Mił. Bożego, okazja do spowiedzi kto nie był.

9.        Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia

10.    Przypominamy że w Uroczystość Wszystkich Świętych, przy cmentarzu komunalnym w Bieździedzy odbędzie się kwesta, na rzecz odnowy i konserwacji kościoła parafialnego i dalszych prac w kościele i w parafii.

11.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania kościoła w poniedziałek i piątek prosimy panie: Biernacka Teresa, Biernacka Bożena, Fic Teresa, Mamroł Maria, Szpak Bogumiła, Szpak Barbara, Kurpińska Maria, Michalec Maria, Fundakowska Lesława, Szczerba Helena.

12.  Spotkania: pn. godz: 16:15 – schola po Mszy św.; wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich – spotkanie z Biblią; pt. – kl.III Gimnazjum; sb.  godz: 10: 00. – ministranci młodsi

13.  Do nabycia kalendarze misyjne.

14.    Ogłoszenia i intencje przeczytamy na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii, oraz w gazetce parafialnej.

15.    Msze święte w tygodniu >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>