OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.07.2019r

1.      Dziś  XVII niedziela zwykła ostatnia w lipcu. Msze święte o godz: 9.00;11.0; i 17.00. Msze święte w tygodniu o godz: 7.00 i 18.00. Słuchaliśmy listu ks. bpa T. Bronakowskiego zachęcającego do trzeźwości.

2.      W liturgii tygodnia wspominamy:

·      Pn. – św. Marty

·      Wt. - św. Piotra Chryzologa

·      Śr. - św. Ignacego z Loyoli

·      Czw. – św. Alfonsa Marię Liguoriego - pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania i za powołanych

·      Pt. – św. Euzebiusza z Vercelli – pierwszy piątek miesiąca

·      Sb. - pierwsza sobota miesiąca

·      N. – XVIII niedziela zwykła,wsp. św. Jana Marii Vianneya. Pierwsza niedziela miesiąca sierpnia, adoracja N.Sakramentu po Mszach świętych, zmiana Tajemnic Rożańcowych. Odpust w kaplicy w Bukowej. Suma o godz: 11:30

3.      Odpust w Gogołowie ku czci M.B. Śnieżnej w poniedziałek 5 sierpnia

4.      W niedzielę 4 sierpnia wyrusza 42 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz: 6:00 przy Rzeszowskiej Farze.

5.      Jak słyszeliśmy w liście starajmy się zachować trzeźwość w nadchodzącym miesiącu sierpniu. W poniedziałek 29 lipca Ojcowie Michalici zapraszają na XV Narodową Modlitwę o Trzeźwość w Miejscu Piastowym. Rozpoczęcie o 16.30, Msza św. o godz: 18:30.

6.      Serdeczne podziękowanie za ofiary składane w ubiegłą niedzielę do puszek z racji poświęcenia pojazdów. Złożyliście sumę 2100 zł. Bóg zapłać.

7.      Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży, urlopy, a zarazem prace rolne przy zbiorze płodów rolnych. Mamy nadzieję, że nasze wspólnoty wioskowe, organizacje, czy stowarzyszenia, jak co roku postarają się o wieńce.

8.      Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych i pomocy świętych patronów, a gościom miłego pobytu w naszej parafii.

9.      Nabożeństwa w tygodniu: - w środę Nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy; w czwartek nabożeństwo i modlitwy o powołania i za powołanych, po błogosławieństwie możliwość prywatnej adoracji; w pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Miłosierdzia Bożego; w sobotę do Matki Bożej Fatimskiej i Niepokalanego Serca N.M.P. po Mszy św. wieczornej Różaniec fatimski wokół kościoła serdecznie zapraszamy.

10.  Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie przed Mszą świętą, a w piątek od 15.00 wystawienie N. S i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, okazja do spowiedzi.

11.  Do chorych jak w każdym miesiącu udajemy się w piątek od 8.30.

12.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatami. Do sprzątania na pn. i pt. proszone są panie: Anna Szpak, Katarzyna Pacana, Małgorzata Kopera, Janina Kaleta, Elżbieta Kolbusz, Krystyna Ramut, Jadwiga Smalara, Małgorzata Biernacka, Renata Jarecka, Ewa Rak.

13.  Bóg zapłać p. Marii Kaleta z Turczyna, oraz p. Augustowi Kuligowi z Bieździadki za ofiarowanie kwiatów na wystrój ołtarzy.

14.  Jak co roku organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na powitanie pielgrzymów. Wyjazd w poniedziałek 12/13 sierpnia o północy, cena 60zł. Zapisy w zakrystii.

15.  Ogłoszenia ……………………….………..

16.  Zapowiedzi, ogłoszenia i intencje wywieszone są w gablotach, na stronie internetowej parafii i na kserokopiach

17.  Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>