OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  II NIEDZIELA WIELKANOCNA                               MIŁOSIERDZIA BOŻEGO  28 KWIECIEŃ 2019r.

1.      Przeżywamy II  niedzielę Wielkanocną, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która kończy oktawę Wielkiej Nocy. Dziś święto patronalne Caritas, składka przeznaczona na potrzeby Caritas w diecezji. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Msze święte dziś jeszcze o godz: 9:00; 11:00; i 17:00. Msze święte w dni powszednie  tygodnia  o godz.: 7:00 i 18:00  z wyjątkiem piątku. Dziś modlimy się za zmarłych wypominanych.

2.      Dziś  po każdej Mszy świętej możliwość ucałowania relikwii św. Siostry Faustyny. Dzieci składają swoje ofiarki Wielkopostne do kosza przy ołtarzu N.M.P. Będą to mogły uczynić jeszcze w ciągu tygodnia do następnej niedzieli.

3.      W liturgii tygodnia wspominamy:

·      Pn. – św. Katarzyny Sieneńskiej

·      Wt. – uroczystość św. Wojciecha Bpa i M. przeniesiona z oktawy

·      Śr. – św. Józefa Rzemieślnika - nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy

·      Czw. – św. Atanazego -  modlimy się o powołania i za powołanych

·      Pt. – Uroczystość N.M.P.  Królowej Polski, starajmy się poczuć Katolikami i Polakami - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Pierwszy piątek miesiąca maja.

·      Sb. – św. Floriana – patrona strażaków i hutników – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo do Niep. Serca N.M.P. połączone z nabożeństwem majowym, po Mszy świętej.

·      N. -  Pierwsza niedziela miesiąca maja adoracyjna. Zmiany tajemnic ze względu na Pierwszą Komunię świętą w parafii będą po Mszach świętych o godz: 7:00 i 9:00. W tygodniu przypada 5 rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II.

4.      Dziś odpust w parafii Januszkowice ku czci Bożego Miłosierdzia. Suma o godz.:11:30., kazania głosi katecheta z naszej parafii ks. mgr Jakub Lorenc.

5.      Trwa Okres Wielkanocny w którym Przykazanie Kościelne nakazuje pod grzechem ciężkim przystąpienie do spowiedzi i komunii świętej, tym którzy nie mają przeszkód.

6.      W środę rozpoczęcie nabożeństw majowych, w śr., czw., pt. będą odprawiane o godz: 17:30, w niedzielę o godz: 16:30. Serdecznie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne na Nabożeństwo majowe.

7.      Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie przed Mszą świętą, w piątek o godz; 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i okazja do spowiedzi. Do chorych udamy się w piątek od godz: 13:00 - po Mszach świętych. Spowiedź dzieci Pierwszokomunijnych z kl. III, rodziców i chrzestnych w sobotę o godz: 10:00

8.      Bóg zapłać za ofiarę Sióstr z Róży pw. św. Faustyny /p. Ireny Kutyna/ na światło  150 zł.

9.      Wszystkim solenizantom i solenizantkom  składamy serdeczne życzenia.

10.  Bóg zapłać za chlebki ofiarowane przez właściciela piekarni p. Krzysztofa Czecha z Kołaczyc.

11.  Siostra Wincenta zaprasza dzieci z kl. III na próbę w poniedziałek na godzinę 16:00; klasa IV z rodzicami po Mszy świętej wieczornej

12.  Ogłoszenia. ..pana Prezydenta,…….dowódcy WOTu.i..IPN……siostry……..

13.  Dziękujemy za zadbanie o czystość kościoła. Do sprzątania na poniedziałek siotra zaprasza rodziców dzieci z kl. IV; zaś na czwartek od 8:00 rano i w sobotę po Nabożeństwie Fatimskim rodziców dzieci z kl.III. Serdeczna prośba o wywieszenie flag narodowych, maryjnych i papieskich, oraz o udekorowanie figur, kapliczek i przydrożnych krzyży.

14.  Spotkania Pn. – schola;Wt. – Ruch Rodzin Nazaretańskich: Sb.  godz: 10. 00. – lektorzy i ministranci starsi.

15.  Ogłoszenia, intencje, zapowiedzi zamieszczone są na tablicach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej. W czasopiśmie „Niedziela”zamieszczone jest wspomnienie o śp. ks. kan +Henryku Zacharze, zachęcamy do zakupienia.

16.  W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. + Jan Łętowski ....wieczne odpoczywanie …

17.  Intencja Mszalne. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>