OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  IV NIEDZIELA ZWYKŁA  28.01.2018r.

1.        Dziś przeżywamy IV niedzielę zwykłą, ostatnią miesiąca stycznia. Przeżywamy Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się w ich intencji.

2.         Msze św. w dniu dzisiejszym o godz.  9:00, 11:00, 17:00;Msze św. w tym tygodniu: o godzinie 7:00 i 17:00 z wyjątkiem piątku. Dziś w kościele o godz: 10:15 śpiew kolęd, serdecznie zapraszamy.

3.        W liturgii tygodnia wspominamy:

·           Pn. – wsp. bł. Anieli Merici i Bolesławy Lament

·           Wt. – bł . Bronisława Markiewicza

·           Śr. -  wsp. św. Jana Bosko -  nowenna do M.B.N.Pomocy

·           Cz. – św. Brygidy i św. Ignacego – modlimy się o powołania i za powołanych. Po Mszy świętej wystawienie N.Sakramentu i modlitwa Uwielbienia. Serdecznie zapraszamy.

·           Pt. - Święto  Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – światowy dzień życia konsekrowanego. Składka przeznaczona na klasztory kontemplacyjne w diecezji. Pamiętajmy o modlitwie za siostry Serafitki pracujące w naszej parafii. Msze święte w tym dniu o : 7:00, 9:00; 11.00 i 17.00. Na każdej mszy świętej poświęcenie gromnic. Nabożeństwo do N.S.P.Jezusa – pierwszy piątek miesiąca i do Miłosierdzia Bożego.

·           Sb. – wsp. św. Błażeja, biskupa i męczennika. Tradycyjne błogosławieństwo jabłek i gardła. Modlitwy fatimskie rano, wieczorem modlitwy pierwszosobotnie do  Niepokalanego Serca N.M.Panny.

·           N. - Przyszła niedziela to I niedziela miesiącaadoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych.  Składka na cele diecezjalne.

4.        Trwają zimowe ferie szkolne, dzieciom, młodzieży i gościom życzymy miłego wypoczynku.

5.        W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 15:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, w tym czasie możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania. Do chorych udajemy się od godz: – 13:00 ze względu na święto. Z racji pierwszego piątku miesiąca, zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi świętej, codziennie pół godziny przed Mszą Świętą i w czasie wystawienia w piątek, zwłaszcza, że trwają  ferie szkolne. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia, serdecznie zapraszamy.

6.        W piątek 2 lutego rozdanie książeczek dzieciom pierwszokomunijnym w czasie mszy św. wieczornej. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

7.        Bóg zapłać za ofiarę na światło braciom z Róży pw. św. Judy Tadeusza /p. Tadeusza Liszki/– 150 zł.

8.        Spotkanie uczniów z kl. III Gimnazjum przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania w piątek po Mszy św. wieczornej.

9.        Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, wielu łask Bożych.

10.    W minionym tygodniu pożegnalismy z parafii: śp.+Henryka Komisarza i Stanisławę Urban w ich intencji odmówmy - wieczne odpoczywanie ………………….

11.    Spotkania:Wt. - we wtorek spotkanie z Pismem świętym w ramach Kręgu Biblijnego.

12.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania na poniedziałek i sobotę po Mszy św. wieczornej  prosimy panie: Wilisowska Anna, Sypień Beata, Raś Magdalena, Kulig Lucyna, Salacha Wiesława, Świszcz Grażyna, Smalara Maria, Smalara Agnieszka, i panowie Ochałek Andrzej, Łodziński Władysław.

13.    Ogłoszenia, zapowiedzi i intencje przeczytamy na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej i w gazetce parafialnej.

14.    Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>