OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE – ODPUST PARAFIALNY  27 MAJA 2018r. UOCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1.        Dziś przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i odpust parafialny. Msze święte jeszcze o godz: 9:00; 11:30 - suma odpustowa z procesją,  o 16:30 Nabożeństwo majowe i Msza św.

2.        W liturgii tygodnia przeżywamy:

·           Pn. – wsp. św. Justa

·           Wt. – wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej

·           Śr. – wsp. św. Jana Sarkandra, św. Zdzisławy – Nowenna do M.B.N. Pomocy

·           Czw. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało – ostatnie nabożeństwo majowe połączone z procesją Eucharystyczną

·           Pt. – św. Justyna – pierwszy piątek miesiąca – Nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa i do Miłosierdzia Bożego.

·           Sb.Święto rocznicy poświęcenia Katedry w Rzeszowie – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.Panny, Różaniec, procesja eucharystyczna Oktawy Bożego Ciała

·           N. – pierwsza niedziela miesiąca, adoracyjna, zmiana tajemnic różańcowych.

3.        Msze święte w Boże Ciało o godz 7:00; 9:00 z procesją Eucharystyczną do 4 ołtarzy, z czytaniem Ewangelii, tak jak dotychczas. Po południu nabożeństwo majowe o 16:30, procesja i Msza święta. Tak jak na dziś, przygotujmy feretrony, sztandary, zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, DSM, dzieci sypiące kwiaty i do dzwonienia, poczty sztandarowe, kosynierów. Jak co roku prośba do OSP o zabezpieczenie trasy procesji i dopilnowanie porządku.

4.        Nabożeństwa majowe będą odprawiane w Pn., Wt., Śr.  o godz: 17:30 i msza św. W Boże Ciało o godz: 16:30 połączone z procesją Eucharystyczną i Msza święta. W oktawie Bożego Ciała Msze święte o godz: 7:00 i 18:00 po nich procesje eucharystyczne. W niedzielę procesja po sumie i po mszy św. wieczornej.

5.        Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie przed Mszą świętą. W piątek o godz: 15:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i okazja do spowiedzi. Do chorych udajemy się w piątek od godz: 8:30.

6.        Serdeczne podziękowanie za przygotowanie uroczystości odpustowej. Wszystkim za wszelką pomoc Bóg zapłać. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

7.        Serdeczne podziękowanie p. Burmistrz i Dyrekcji GOKu za zorganizowanie w ubiegłą środę w naszym kościele II Przeglądu Pieśni Maryjnej w którym wzięło udział kilkudziesięciu  uczestników z różnych szkół. Zapraszamy za rok.

8.        Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i dekorację. Do sprzątania kościoła na pn. i pt. prosimy panie: Piotrowska Józefa, Maziarz Urszula, Łętowska Bożena, Markiewicz Iwona, Sypień Marta, Leśniak Kazimiera, Leśniak Irena, Leśniak Zofia, oraz panowie: Marczyński Mateusz, Smalara Mieczysław.

9.        Dzisiejszym kaznodzieją odpustowym jest ks. Marek Mnich proboszcz parafii Brzostek, wicedziekan naszego dekanatu.

10.    Ogłoszenia, intencje, zapowiedzi znajdują się na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

11.    W piątek na Mszy świętej obrzęd przyjęcia w poczet kandydatów do bierzmowania uczniów klas II Gimnazjum i klas VII. Obowiązkowa obecność na Mszy świętej w przyszły pierwszy piątek.

12.    Spotkania: Pn.- schola; Wt - Ruch Rodzin Nazaretańskich; Czw. – KSM; Pt. - po mszy świętej wieczornej zebranie Gimnazjalistów z kl. II w salce katechetycznej. Sb. godz: 9. 00. – lektorzy i animatorzy, ministranci. 10:00 - DSM i Oaza mają spotkanie z siostrą

13.    Ogłoszenia …………………………………………………

14.    Intencje Mszalne ……………………………………………………….