OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  III NIEDZIELA ZWYKŁA 27 STYCZEŃ 2019r.

1.      Przeżywamy III niedzielę zwykłą, ostatnią niedzielę miesiąca stycznia. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych, módlmy się w ich intencji. Jak było zapowiadane o godz: 10:15 w naszym kościele śpiewamy kolędy, serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

2.       Msze św. w dniu dzisiejszym o godz.  9:00, 11:00, 17:00;Msze św. w tym tygodniu: o godzinie 7:00 i 17:00 z wyjątkiem soboty.

3.      W liturgii tygodnia wspominamy:

·      Pn. – św. Tomasza z Akwinu

·      Wt.– wsp. bł. Anieli Merici i Bolesławy Lament

·      Śr. – bł . Bronisława Markiewicza - nowenna do M.B.N.Pomocy

·      Cz. -  wsp. św. Jana Bosko – modlimy się o powołania i za powołanych

·      Pt. – św. Brygidy i św. Ignacego -  Nabożeństwo do N.S.P. Jezusa i do Miłosierdzia Bożego.

·      Sb. - Święto  Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej GromnicznejŚwiatowy Dzień Życia Konsekrowanego, pamiętajmy w tym dniu o siostrach zakonnych Serafitkach mieszkających i pracujących w naszej parafii. Składka przeznaczona na klasztory kontemplacyjne w diecezji. Msze święte w tym dniu o : 7:00, 9:00; 11.00 i 17.00. Na każdej mszy świętej poświęcenie gromnic. Nabożeństwo  pierwszosobotnie do  Niepokalanego Serca N.M.Panny, rano i wieczorem.

·      N. – wsp. św. Błażeja, biskupa i męczennika. Tradycyjne błogosławieństwo jabłek i gardła. Przyszła niedziela to I niedziela miesiącaadoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych.  Składka na cele diecezjalne.

4.      Czekamy na ferie zimowe szkolne, dzieciom, młodzieży i gościom życzymy miłego wypoczynku

5.      W tym tygodniu przypada pierwszy, piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 15:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, w tym czasie możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania. Do chorych udajemy się od godz: – 8:30. Z racji pierwszego piątku miesiąca, zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi świętej, codziennie pół godziny przed Mszą świętą i w czasie wystawienia N. S. w piątek.

6.      Siostrom z Róży pw. św. Cecylii /p. Ireny Leśniak składamy serdeczne podziękowanie za ofiarę na światło – 150zł. Bóg zapłać

7.      Zapraszamy chętnych do nauki śpiewu gregoriańskiego /pieśni łacińskich/ w ramach scholi gregoriańskiej, na Mszach wieczornych łacińskich w trzecie niedzele miesiąca. Termin pierwszego spotkania zostanie podany w nastepną niedzielę.

8.      W sobotę 2 lutego rozdanie książeczek dzieciom pierwszokomunijnym w czasie mszy św. o godzinie 11:00. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

9.      Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, wielu łask Bożych, a gościom życzymy miłego pobytu w naszej parafii.

10.  Komunikat Krajowej Izby Kominiarskiej………jasełka w szkole…………………

11.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania na poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej  prosimy panie: Jachym Danuta, Mocek Sabina, Palar Aneta, Górczany Genowefa, Krajewska Ewa, Surdel Teresa, Strugała Halina, Żygłowicz Bernadeta, Harko Stanisława, Fundakowska Renata.

12.  Spotkania: Pn. -schola; Wt. – Ruch Rodzin Nazaretańskich, spotkanie z Biblią; Czw. – KSM; Pt. – klasy III Gimnazjum;

13.  Ogłoszenia, zapowiedzi i intencje przeczytamy na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej i w gazetce parafialnej.

14.  Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>