OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA                                                  26 LISTOPADA 2017r.

1.        Dziś przeżywamy XXXIV niedzielę zwykłą, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela obecnego Roku Liturgicznego. Po każdej Mszy Świętej  wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt uznania Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM-u. Główne Uroczystości w Katedrze Rzeszowskiej. Jak było zapowiadane kazania głosi ks. kan. Marek Płaziński, proboszcz parafii w Sowinie. Składka przeznaczona na pomoc w budowie nowego kościoła.

2.        Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 9:00, 11:00 i 16:30 wypominki i Różaniec za zmarłych i Msza św. W tygodniu do czwartku wypominki i różaniec o 6:30 po nich Msza św. Wieczorem o 17:00 wypominki, różaniec i Msza święta. Od piątku o 6:30 godzinki i Msza święta wieczorem o 17:00. Zachęcamy dzieci i młodzież naszej parafii do uczestnictwa w Mszach świętych roratnich rano, lub wieczorem.

3.        W tym tygodniu wspominamy:

·         Śr. – Nowenna do M.B.N.Pomocy

·         Cz. - św. Andrzeja Apostoła – modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne i za powołanych.

·         Pt. – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo do N.S.P.Jezusa i Miłosierdzia Bożego

·         Sb. - bł. Rafała Chylińskiego - pierwsza sobota miesiąca nabożeństwo do M.B.Fatimskiej i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

·         N. – św. Franciszka Ksawerego – pierwsza niedziela miesiąca grudnia. Po każdej Mszy świętej adoracja N.Sakramentu i zmiana tajemnic Różańcowych

4.        Spowiedź w tygodniu przed mszą św.w śr. – kl. IV i V; w czw. – kl. VI, VII i I Gimnazjum; w pt – kl. III Gimnazjum i starsi. W piątek o godz. 15:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, w tym czasie możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania. Spowiedź codziennie przed Mszą świętą. Komunia święta chorych w domach w piątek od godziny: 8:30.

5.        Po pierwszej niedzieli adwentu młodzież z klas III Gimnazajum będzie roznosić świece wigilijne w ramach akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, przy okazji będą zbierać na pomoc dla Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Będą posiadać zeszyty z pieczątką parafii i każdą kwotę ofiarowaną na dzieło pomocy i na Seminarium prosimy potwierdzić podpisem. Małe świece po 5zł. duże po 12 zł.

6.        W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie  klas III gimnazjalnych, jako przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

7.        Bóg zapłać za ofiary do puszek zebrana suma wynosi 490 zł. Dziękujemy zbierającym.

8.        Solenizantom składamy serdeczne życzenia, życząc wielu łask Bożych.

9.        Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, dekorację kwiatami i dekoracje adwentową. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek proszone są następujące osoby: panie: Katarzyna Mamroł, Krystyna Mamroł, Justyna Mamroł, Ilona Tutak, Łucja Ochałek, Małgorzata Ochałek, Barbara Kluzowicz, Elżbieta Baran, Jadwiga Jamrogowicz, Elżbieta Fara.

10.    Spotkania: pn:. godz: 16:15 – Oaza; schola po Mszy św.; wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich; Czw – KSM; pt. – Kl.III G; sb.  godz: 8. 00. – Lektorzy i animatorzy: 9.00. – Ministranci; 10:00 Kółko misyjne.

11.    Ogłoszenia …………………….

12.    Ogłoszenia i intencje możemy przeczytać na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej i w gazetce parafialnej.

13.    Intencje mszalne..............>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>