OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  VI  NIEDZIELA WIELKANOCNA

26 MAJA 2019r.

1.      Dziś VI Niedziela Wielkanocna, IV niedziela miesiąca maja, ostatnia. Dziś przypada Dzień Matki, pamiętajmy o naszych mamusiach żyjących, a zwłaszczach o nieżyjących. Dziś wybory do Parlamentu Uni Europejskiej, starajmy się oddać swój głos.

2.      Msze święte w dniu dzisiejszym o godz. 9:00, 11:00 i o 16:30 Nabożeństwo majowe i Msza święta.  Msze św. w tygodniu codziennie o godz: 7:00; o 17:30 Pn.;Wt. i Śr. – procesje i nabożeństwo majowe, po nich Msza św. do piątku.

3.      W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje, o błog. Boże w pracy. O ile będzie pogoda odbędą się procesje połączone ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych i modlitwy, aby nie brakło chleba, o zachowanie naszego dobytku, naszych  póla, domów od nieszczęść, kataklizmów i klęsk żywiołowych. W drodze powrotnej odprawimy nabożeństwo majowe. W poniedziałek procesja w kierunku - Górki, Kamieniec, powrót główną drogą; we wtorek w kierunku Turczyna, powrót po drodze głównej i w środę Kaletówka, powrót po drodze głównej. W poniedziałek, wtorek i środę prosimy strażaków o zabezpieczenie  trasy procesji. Prosimy o przygotowanie feretronów i o liczniejsze uczestniczenie. Po powrocie Msza święta w kościele.

4.      W liturgii tygodnia wspominamy:

·         Pn. – św. Augustyna z Cantenbury

·         Śr. – św. Urszuli Ledóchowskiej – nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy

·         Czw. – św. Jana Sarkandra i św. Zdzisławy – modlimy się o powołania.

·         Pt. – święto Nawiedzenia N.M. Panny – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

·         Sb. – św. Justyna – pierwsza sobota miesiąca.

·         N. – VII N. WIELKANOCNA. - WNIEBOWSTĄPIENIE PANA JEZUSA. Pierwsza niedziela miesiąca, adoracyjna. Po mszy św. porannej i po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

5.      Nabożeństwa majowe do piątku połączone z nabożeństwami. Od soboty rozpoczniemy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6.      W pierwszą sobotę miesiąca będziemy się modlić do Matki Bożej Fatimskiej i do Niepokalanego Serca N. M.Panny. Msza św. wieczorna o godz: 18:00, po niej nabożeństwo fatimskie i procesja różańcowa wokół kościoła.

7.      Już dziś zapowiadamy, że w niedzielę 9 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Prymicyjną  ks. Jarosława Młodeckiego, który w sobotę 8 czerwca przyjmie święcenia kapłańskie w Katedrze Rzeszowskiej. Na sobotę dla chętnych będzie organizowany wyjazd autokarem do Katedry na Jego święcenia. Zapisy w zakrystii, lub u ks. wikariusza Jakuba. Trwają przygotowania do tej uroczystości, wszystkich prosimy o pomoc. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie organizacyjne w/s prymicji w salce katechetycznej.

8.      Odpust parafialny ku czci Trójcy Świętej przeżywać bedziemy 16 czerwca. Sumę odpustową odprawi nasz jubilat, rodak ks. prof. Andrzej Urban w 25 rocznicę swoich święceń kapłańskich i prymicji.

9.      W przyszłą niedzielę 2 czerwca będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek. Ofiarę składamy po każdej Mszy świętej. Składka na Caritas dla powodzian będzie ogłoszona w innym terminie.

10.  Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich na nabożenstwa majowe, Prosimy, aby rodzice dawali przykład i zachęcali dzieci do uczestniczenia w nabożeństwach majowych.

11.  Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia…………….

12.  Dziękujemy za troskę o kościół. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek prosimy panie: Leśniak Irena, Łętowska Jolanta, Winiarska Jadwiga, Kaleta Michalina, Wilisowska Małgorzata, Mamroł Beata, Gozdecka Teresa, Kozioł Teresa, Filip Elżbieta i pan: Mamroł Władysław

13.  Ogłoszenia ……badania wzroku…prymicje. Bóg zapłać siostrom z Róży pw św. Heleny /p.Heleny Michalec/ za ofiarę na światło 150 zł.

14.  Spotkania:Pn.– schola; Wt. – spotkanie organizacyjne prymicji:Śr. – kandydaci na ministrantów z kl.III; Czw. – KSM; Sb.- o godz:9:30 – wszyscy ministranci

15.  Zapowiedzi, ogłoszenia, intencje przeczytamy: w gablotach, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

16.  Intencje mszalne>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>