OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  III  NIEDZIELA WIELKANOCNA  26.04.2020r.

1.           Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną IV niedzielę miesiąca kwietnia. Jest to Ogólnopolska Niedziela Biblijna rozpoczynająca XII Tydzień Biblijny. W tym roku połączony jest z IV Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego.  Prosimy serdecznie, włączyć się w akcję czytania Pisma św. Dziś Msze święte o godz: 9:00;11:00 i 17:00. Msze święte w tygodniu: o godz: 7:00 i 18:00 z wyjątkiem soboty. Dziś modlimy się za kierujących na początku sezonu.

2.           W liturgii tygodnia  wspominamy:

·         Wt. – św. Piotra Chanela męcz. i św. Ludwika Marii Grignon de Mont - Fort

·         Śr. – św. Katarzyny Sieneńskiej - Nowenna do M.B.N. Pomocy

·         Czw. – św. Piusa X pap. - modlimy się o powołania i za powołanych.

·         Pt. – św. Józefa Rzemieślnika – pierwszy piątek miesiąca – nabożeństwo do N. Serca Pana Jezusa i do Miłosierdzia Bożego

·         Sb. – Uroczystość Najświętszej Maryji Panny Królowej Polski – /przeniesiona z 3 maja z IV niedzieli Wielkanocnej decyzją kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów/. Msze święte jak w niedziele i uroczystości o 7:00;9:00;11:00 i 17:00.

·         N IV niedziela Wielkanocna Niedziela Dobrego Pasterza – I niedziela  miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszach świętych, adoracja. Zmianę tajemnic różańcowych przeprowadźmy indywidulnie ze względu na ograniczoną liczbę osób w kościele.

3.           W tym tygodniu od piątku rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe, pół godziny przed mszą świętą w dni powszednie o godz: 17:30; w niedziele i święta o 16:30. Serdecznie zapraszamy.

4.           W naszym kościele jak było zapowiadane może przebywać do 20 osób nie licząc asysty i obsługi, pozostałych zapraszamy do uczestnictwa wokół kościoła z zachowaniem przepisów: maseczka i odległość 2 metrów. Nadal aktualna jest dyspensa ks. Biskupa Ordynariusza od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Wtedy starajmy się łączyć duchowo przez uczestniczenie w Mszy świętej za pośrednictwem telewizji, lub internetu. Możemy duchowo przyjąć komunię świętą.

5.           W tygodniu przeżywamy pierwszy, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą świętą poranną, lub wieczorną. W piątek o godzinie 15:00 wystawienie N.Sakramentu i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Okazja do spowiedzi, gdyby była większa liczba chętnych do spowiedzi, ze względu na ograniczenia, będziemy udzielać komunii świętej, a litanię do N.Serca Pana Jezusa i akt oddania odmówmy w domu. Podtrzymana zostaje zasada, że sakrament namaszczenia chorych jest udzielany tylko na prośbę chorego, lub jego opiekunów. W takim wypadku kapłan ma obowiązek udzielić tego sakramentu. Zawieszone nadal pozostają odwiedziny chorych w domach z okazji pierwszych piątków, lub sobót miesiąca. Można udzielać jedynie Wiatyku.

6.           Wszystkie spotkania, jak na razie odwołane.

7.           Bog zapłać za dbanie o czystość kościoła i dekorację kwiatami. Na poniedziałek i piątek proszone są panie: Górczana Ewa, Włodarczyk Anna, Palar Barbara, Kaszycka Katarzyna, Kosiba Ewa, Stasiowska Jadwiga, Juszczyk Barbara, Fundakowska Lucyna, Zemrys Agnieszka, Roś Eugenia.

8.           Ogłoszenia . …………………………

9.           Zapowiedzi, ogłoszenia i intencje wywieszone są na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

10.       Zachęcamy do nabywania  i czytania czasopism religijnych, które niestety zostają  bezużyteczne, zwłaszcza w obecnej sytuacji ograniczeń epidemiologicznych.

11.       W piątek odbył się pogrzeb +śp Rafała Stasiowskiego mieszkańca parafii. Wieczne odpoczywanie..

12.       Intencje Mszy świętych >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>