OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE II  NIEDZIELA WIELKIEGO   POSTU   25.02.2018r.

 

1.        Przeżywamy II niedzielę Wielkiego Postu, jest to zarazem ostatnia niedziela lutego. Msze święte jeszcze o 9:00;11:00; o 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza święta wieczorna. Dziś po sumie Droga Krzyżowa – prowadzą panie z Róży pw. św. Jadwigi /p.Jadwigi Urban/. Modlimy się za misje, dziś do puszek zbierane są ofiary na misje.

2.        Msze święte w tygodniu o 7:00 i 17:00

3.        W liturgii tygodnia wspominamy:

·         Śr. –św. Romana - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy

·         Czw. -  pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania i za powołanych

·         Pt. – św. Heleny – pierwszy piątek miesiąca - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Najświętszego Serca Pana Jezusa.

·         Sb. -  św. Kunegundy – pierwsza sobota miesiąca nabożeństwo do M.B. Fatimskiej i Niepokalanego Serca N. M. Panny

·           N. – III niedziela Wielkiego Postu – Pierwsza niedziela miesiąca, adoracyjna, zmiana tajemnic różańcowych.

4.        W nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek i piątek miesiąca marca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie przed Mszami świętymi. W piątek o godz: 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i możliwość spowiedzi. Do chorych udajemy się w piątek od godz: 8:30.

5.        Drogi Krzyżowe; we czwartek -  o 16:30 dla dzieci i młodzieży; w piątek o 17:00 dla wszystkich, połączona z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. W przyszłą niedzielę Drogę Krzyżową poprowadzi Róża męska pw. św. Stanisława /p. Jana Nizioła/. Gorzkie Żale dziś i w przyszłą niedzielę o godz: 16:00. Serdecznie  zapraszamy na te Nabożeństwa Pasyjne, aby dobrze przeżyć Wielki Post, zwłaszcza zapraszamy dzieci i młodzież. Rodziców prosimy o dopilnowanie.

6.        W czwartek 1 marca przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych będziemy modlić się w ich intencji. Po błogosławieństwie godzina uwielbienia, serdecznie zachęcamy.

7.        Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie zaprasza młodych chłopców na dzień skupienia w niedzielę 4 marca na godzinę 10:00. Chętnych młodych na wyjazd do Panamy na Światowe Dni Młodzieży prosimy o zgłaszanie się.

8.        W związku z 100 – rocznicą odzyskania niepodległości będziemy się modlić w intencji Ojczyzny, dziś w czasie Gorzkich Żali, w pozostałe miesiące każdego 11 dnia miesiąca.

9.        Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

10.    Trwa kurs przygotowujący do małżeństwa, spotkania w soboty i niedziele w salce katechetycznej po Mszy św. wieczornej.

11.    W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp.+ Anny Kaleta – wieczne ………

12.    Ogłoszenia …………………………………………………

13.    Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, na poniedziałek i piątek proszeni są panie i panowie: Gozdecki Stanisław, Palar Józef, Wilisowski Tadeusz, Miziołyk Elżbieta, Czajka Dorota, Młyniec Małgorzata, Bujak Halina, Jachym Teresa, Spiecha Stanisław, Pięta Anna.

14.    Spotkania: Pn. – schola; Wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich; Czw. – KSM; Pt. – kl. III Gimnazjum; Sb.  godz: 9. 00. – lektorzy i animatorzy: 10:00 kl.III SP z siostrą w kościele, o godz. 11.00. – Koło Misyjne, Dzieci Maryji i Oaza.  

15.    Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>