OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA                                                             UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA                                                                            24 LISTOPADA 2019r.

1.      Dziś przeżywamy XXXIV niedzielę zwykłą, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela obecnego Roku Liturgicznego. Po każdej Mszy Świętej  wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt uznania Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM-u. Główne Uroczystości w Katedrze Rzeszowskiej.

2.      Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 9:00, 11:00 i 16:30 wypominki i Różaniec za zmarłych i Msza św. W tygodniu do soboty wypominki i różaniec o 6:30 po nich Msza św. Wieczorem o 17:00 wypominki, różaniec i Msza święta.

3.      W tym tygodniu wspominamy:

·         Pn. - św. Katarzyny Aleksandryjskiej – odpust w Gogołowie suma o godz: 11:00.

·         Śr. – Nowenna do M.B.N. Pomocy

·         Czw. - modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne i za powołanych.

·         Pt. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

·         Sb. - św. Andrzeja Apostoła

4.      N.I niedziela Adwentu,  pierwsza niedziela miesiąca grudnia, po każdej Mszy świętej zmiana tajemnic Różańcowych.

5.      Ks. kan Marek Płaziński proboszcz z Sowiny składa serdeczne Bóg zapłać za złożoną ofiarę na budowę kościoła w czasie składki z ubiegłej niedzieli, która wynosi 4421, 60gr. zł.

6.      Już dziś zapowiadamy, że coroczna składka na sfinansowanie wynagrodzenia za posługę sióstr Serafitek w naszej parafii będzie zbierana 15 grudnia w III niedzielę miesiąca. Parafia co miesiąc wypłaca siostrom 650 zł, z kasy parafialnej, ta składka jest częściowym pokryciem tych wydatków.

7.      Serdeczne podziękowanie właścicielom firmy „Igmar” państwu Pieniądz i Ramut za ofiarowane dla parafii garnki i  inne akcesoria kuchenne.

8.      Dziś na sumie obrzęd przyjęcia kandydatów do grona LSO – ministrantów.

9.      Solenizantom składamy serdeczne życzenia, życząc wielu łask Bożych.

10.  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, dekorację. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek proszone są następujące osoby: panie: Jedrzejczyk Anna, Maziarz Elżbieta, Koś Elżbieta, Wilisowska Bogusława, Krajewska Agnieszka, Lechwar Danuta, Komisarz Krystyna, Sypień Barbara, Mokrzycka Joanna i pan Mordarski Marcin.

11.  Spotkania: pn: - schola po Mszy św.; wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich; Czw – KSM; pt. – klasa VIII; sb. – ministranci.

12.  Ogłoszenia ………Nieszpory…………….

13.  Ogłoszenia i intencje możemy przeczytać na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

14.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. + Ludwika Płaziaka i śp. + Zofię Stasiowską w ich intencji odmówmy wieczne odpoczywanie …….

15.  Intencje mszalne..............>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>