OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XII NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚWIĘTEGO JANA CHRZCICIELA  24 CZERWCA 2018r.

1.      Dziś przeżywamy Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, XII niedziela zwykła, czwarta niedziela miesiąca czerwca, ostatnia. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz.  9:00, 11:00 i 17:00. Po wieczornej Mszy świętej Nabożeństwo do N.Serca Pana Jezusa. Dziś odpust w Błażkowej

2.      Msze św. w tym tygodniu o 7:00 i o 18:00,/ z wyjątkiem piątku/ po wieczornej Mszy świętej Nabożeństwo do  Najświętszego Serca Pana Jezusa

·      W tym tygodniu wspominamy:

·      Pn. – bł. Doroty z Mątowów

·      Wt. – św. Zygmunta Gorazdowskiego

·      Śr. – N.M.P. Nieustającej Pomocy i św. Cyryla Aleksandryjskigo

·      Czw. – św. Ireneusza

·      Pt. – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła - Msze Św. w tym dniu o godz: 7:00; 9:00; 11:00 i o 18:00. / jest to dzień pracy/ Składka przeznaczona na „świetopietrze”odsyłana do Kurii Diecezjalnej. Ponieważ w tym dniu przypada Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od mięsa, czyli można zjeść mięsny posiłek.

·      Sb. – wsp. Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskigo. Zakończenie nabożeństw czerwcowych.

·      N. – Pierwsza niedziela miesiąca lipca. Po każdej Mszy św. adoracja, składka przeznaczona na cele diecezjalne. Odpust w Sowinie suma o godz: 11.00.zmiana tajemnic różańcowych

3.      Od piątku uczniowie przeżywają wakacje, serdeczna  prośba do rodziców o dopilnowanie praktyk religijnych: codziennej modlitwy, regularnej spowiedzi i komunii św. w pierwsze piątki i soboboty, uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych.

4.       W naszej szkole podstawowej będzie przebywać Oaza Dzieci Bożych w znacznej liczbie. Prośba o uszanowanie uczestników, prowadzących księży i animatorów, aby wywieźli od nas dobre wrażenie, ponieważ pochodzą z różnych parafii diecezji. Zobaczymy ich w naszym kościele w najbliższą niedzielę, na jednej Mszy świętej.

5.      Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych, a gościom miłego pobytu w swoich rodzinach.

6.      Serdeczna prośba o zgłoszenia na Pieszą Pielgrzymkę Rzeszowską na Jasną Górę. Można to uczynić w parafii, lub w Jaśle w parafii św. Stanisława / kościółek szkolny/.

7.      W związku z wyjazdem dzieci na kolonie i obozy  rodzice powinni wydać oświadczenie do kierownictwa kolonii następującej treści: „Życzę sobie, aby moja córka/ syn… podczas pobytu na kolonii w… regularnie uczestniczyła w niedzielnej Mszy św. Proszę wychowawców o dopilnowanie, aby moje dziecko nie zaniedbywało tego obowiązku.”

8.      Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania do M.Bożej Pocieszenia w Wieluniu i do Matki Bożej Królowej Rodzin w Leśniowie. Zapisy w zakrystii, pieniądze składamy od przyszłej niedzieli po 80 zł., wyjazd w sobotę 7 lipca 2018r. o godz: 0:30; powrót wieczorem.

9.      Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i sobotę prosimy następujące osoby, panie: Kranc Halina, Tobiasz Ewelina, Buczyńska Barbara, Szafraniec Katarzyna, Wajda Halina, Wojdyła Elżbieta, Rusin Danuta, Strach Ewa, Kwiecińska Elżbieta i pan Szafraniec Mieczysław.

10.  Zapowiedzi, ogłoszenia, intencje wywieszone w gablotce ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

11.  Intencje Mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>