OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE VII  NIEDZIELA WIELKANOCNA 24.05.2020r. UROCZYSTOŚĆ                                                 WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1.      Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, VII niedziela Wielkanocna, IV niedziela miesiąca maja,przedostatnia.

2.      Msze św. w dniu dzisiejszym o godz.  9:00, 11:00; o 16:30 – nowenna do Ducha Świetego, nabożeństwo majowe i Msza święta. Msze św. w tym tygodniu codziennie o 7:00, o 17:30 nowenna do Ducha Świętego, nabożeństwo majowe połączone z innymi nabożeństwami. Serdecznie zapraszamy.

3.      W liturgii tygodnia wspominamy:

·      Pn. – wsp. św. Bedy Czcigodnego

·      Wt. – św. Filipa Neri – Dzień Matki

·      Śr. – św. Augustyna z Cantenbury

·      Cz. – modlitwy o powołania i za powołanych

·      Pt. – św. Urszuli Ledóchowskiej, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

·      Sb. – św. Jana Sarkandra, św. Zdzisławy

·      N. - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie Okresu Wielkanocnego. Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny.

4.      Trwa nowenna i modlitwy się do Ducha Świętego przed tą uroczystością. Prosimy o zachowanie tradycji, umajenie naszych domów i obejść przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5.      We wtorek pamiętajmy o naszych mamach zarówno o żyjących, jak o tych których już nie ma.

6.      Wczoraj ks. Biskup udzielił świeceń diakonatu 5 klerykom Rzeszowskiego Seminarium, w najbliższą sobotę 30 maja udzieli sakramentu kapłaństwa 6 diakonom. Pamietajmy o nich w naszych modlitwach.

7.      W niedzielę 7 Czerwca przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci Świętej Trójcy, jeżeli się nie zmieni reżim epidemiologiczny to przeżyjemy we własnym gronie parafialnym. Nie wolno bowiem na razie urządzać procesji i konduktów

8.      Nadal możemy korzystać z dyspensy ks. biskupa zwalniającej z uczestnictwa w Mszach świętych w niedziele i uroczystości. W naszym kościele równocześnie może przebywać 30 osób, pozostali mogą uczestniczyć na zewnątrz kościoła. Nadal jesteśmy zobowiazani do noszenia maseczek i zachowanie społecznej odległości.

9.      Bóg zapłać za udział w modlitwach  Dni Krzyżowych, które musiały być skromne ze względu na obecne przepisy sanitarne..

10.  Solenizantom i solenizantkom składamy najserdeczniejsze życzenia.

11.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania na poniedziałek i piątek prosimy panie: Ropel Maria, Skocz Maria, Stasiowska Irena, Gozdecka Agnieszka, Buras Elżbieta, Matysik Halina, Urban Katarzyna, Koczaja Marta, Wojdyła Maria, Samborska Renata.

12.  Ogłoszenia  … program…siostra Wincenta zaprasza…….komunikat liturgiczny………….

13.  Spotkania młodzieży odwołane.

14.  W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp.+Barbary Skocz; śp. +Janiny Młodeckiej i śp. +Wiesława Korzenia. Wieczne odpdoczywanie…………..

15.  Ogłoszenia, intencje możemy przeczytać na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

16.  Intencje mszalne>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>