OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE III  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  24.03.2019r.

1.      Przeżywamy III niedzielę Wielkiego Postu, jest to zarazem IV niedziela marca. Msze święte jeszcze o 9:00;11:00; o 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza święta wieczorna. Dziś po sumie Droga Krzyżowa – prowadzą panowie z Róży pw. św. Jerzego /p. Jerzego Czajki/. Serdecznie zapraszamy. Dzisiejsza składka przeznaczona na pomoc ks. Tomaszowi Podrazikowi misjonarzowi z Tanzanii.

2.      Msze święte w tygodniu o 7:00 i 17:00

3.      W liturgii tygodnia wspominamy:

·           Pn. – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – odpust w Januszkowicach suma o godz: 11:00

·           Śr. – Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy

·           Czw. - modlimy się o powołania i za powołanych

·           Pt. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

·           N. – IV niedziela Wielkiego Postu – niedziela „Laetare” radości, IV niedziela miesiąca.

4.      W poniedziałek  Dzień Świętości Życia, modlimy się za dzieci nienarodzone. Podejmijmy duchową adopcję dziecka poczętego. Teksty do pobrania na ołtarzach bocznych i w gazetce.

5.      We wtorek młodzież z klas III Gimnazjum i klas VIII Szkoły Podstawowej przyjmą Sakrament Bierzmowania w kościele parafialnym w Lublicy. Pod kościół przychodzimy o godz: 15:00 w celach organizacyjnych, Msza święta obrzędowa rozpocznie się o godz: 15:30.

6.      Dziś wybory sołtysów Bieździedzy i Bieździadki. Sedecznie zachęcamy do wzięcia udziału i oddania głosu na wybranego kandydata.

7.      Drogi Krzyżowe; w czwarteko 16:30 - dla dzieci, w piątek o 17:00 dla wszystkich. W przyszłą niedzielę prosimy o poprowadzenie Drogi Krzyżowej Różę pw. św. Faustyny /p. Ireny Kutyna/. Serdecznie zapraszamy. Droga Krzyżowa w terenie będzie odprawiona w Niedzielę Palmową 14 kwietnia. O przygotowanie rozważań prosimy tradycyjnie panie z Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Gorzkie Żale dziś i w przyszłą niedzielę  o godz: 16:00. Serdecznie  zapraszamy na Nabożeństwa Pasyjne, aby dobrze przeżyć Wielki Post, zwłaszcza zapraszamy dzieci i młodzież. Rodziców prosimy o dopilnowanie.

8.      W przyszłą niedzielę zebranie Rady Parafialnej o godzinie 14:30 ze wgledu na Gorzkie Żale.

9.      Bóg zapłać za ofiary do puszek na misje „Ad Gentes” z ubiegłej niedzieli. Zebrano sumę 600 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i wolontariuszom.

10.   Zwracamy się z serdeczą prośbą, aby nie wywozić śmieci na pola plebańskie. Będziemy zmuszeni do powiadomienia odpowiednich służb i przeprowadzenia dochodzenia. Podobnie dotyczy nielegalnych kradzieży drewna z lasu plebańskiego.

11.  Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

12.  Ogłoszenia …………………………………………………

13.  Spotkania: Pn. – schola; Wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich; Czw. – KSM; Sb.  godz: 10:00. – lektorzy i animatorzy

14.  Bóg zapłać za troskę o  kościół, na poniedziałek i piątek proszone są panie: Stasiowska Grażyna, Palar Renata, Mamroł Marzena, Teleś Marta, Szczyrba Urszula, Miziołyk Elżbieta, Czajka Dorota, Młyniec Małgorzata, Bujak Halina, Jachym Teresa i pan Spiecha Stanisław.

15.  Zapowiedzi, ogłoszenia, intencje przeczytamy w gablotach, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

16.  Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO

Najświętsza Panno, Bogurodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci. Wiedziony pragnieniem niesienia pomocy nienarodzonym, postanawiam mocno i przyrzekam, że od dnia: ….................... biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię jedynie Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Amen Moimi zobowiązaniami adopcyjnymi będą: · jeden dziesiątek Różańca Świętego, · moje dobrowolne postanowienia, · oraz poniższa codzienna modlitwa.

MODLITWA CODZIENNA Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, Człowieka Zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj jego rodzicom miłość i odwagę, aby pozostawili je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

………….………………………….

/własnoręczny podpis/

ZMARŁ ks. kan. HENRYK ZACHARA. UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE : 27.03.2019r. o godz: 10:00 - eksporta i Msza Święta w Bieździedzy, po Mszy Świętej przewiezienie ciała do kościoła parafialnego pw.  św. Jana Chrzciciela w Pilźnie. Msza Święta pogrzebowa o godz: 14:00, po niej odprowadzenie zmarłego na cmentrz w Pilźnie. Pochowany zostanie w grobowcu rodzinnym zgodnie z wolą zmałego wyrażoną w testamencie. Po Mszy Świętej  o godz; 12:30 będą podstawione koło kościoła autobusy dla chętnych do udziału w pogrzebie ks. kan Henryka Zachary w Pilźnie. Chętnych i delegacje prosimy o skorzystanie. Autobusy zawiozą i p[rzywiozą chętnych po zakończonych uroczystościach pogrzebowych.