OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  IV NIEDZIELA ADWENTU 23.12.2018r.

1.      Przeżywamy  IV niedzielę Adwentu i IV niedzielę miesiąca grudnia. Msze święte dziś jeszcze o godzinie 9:00;11:00;17:00. Dziś przeżywamy żałobę narodową w związku ze śmiercią 12 polskich górników w czeskiej kopalni Karwina. Módlmy się za nich.

2.      W liturgii tygodnia wspominamy:

·         Pn. - Wigilia Bożego Narodzenia – w tym dniu godzinki o godz:7:30 o 8:00 Msza święta z ostatnią Nowenną do Dzieciątka Jezus i błogosławieństwo opłatków którymi będziemy łamać się przy wigilijnym stole.

·         Wt. – Uroczystość Bożego Narodzenia – jak co roku Msza Święta o północy - Pasterka. Msze święte w dzień o godz. 7:00;9:00; 10:30; 12:00: nie ma mszy świętej popołudniowej.

·          Śr. - Święto Świętego Szczepana, drugi dzień świąt. Tradycyjne poświęcenie owsa na każdej Mszy świętej. Porządek Mszy św.: 7:00; 9:00; 10:30 i 12:00. nie ma mszy świętej popołudniowej

·         Czw. -  Św. Jana Apostoła – błogosławieństwo wina. Przynosimy wino do poświecenia. Imieniny ks. bpa Jana Wątroby.

·         Pt. – św. Młodzianków, czyli dzieci zabite przez Heroda

·         Sb. -  św. Tomasza Becketa

·         N. – Święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Serdecznie zapraszamy rodziny naszej parafii na wspólną modlitwę i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, w czasie każdej Mszy świętej.

3.      Jutro w Wigilię udajemy się do chorych od godziny 9:30.

4.      Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.

5.      Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę  jako wynagrodzenie za posługę Sióstr Serafitek w naszej parafii, szczególnie za dbałość o wystrój kościoła. Złożona została suma: 5753zł Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

6.      Serdeczne podziękowanie  za wycięcie i dostarczenie choinek do kościoła, które pochodzą z lasu plebańskiego.

7.      Starajmy się przeżywać nadchodzące dni w łączności z Nowonarodzonym Synem Bożym, a radość i pokój zanieśmy do naszych domów i do domów tych których odwiedzimy. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Radosnych Świąt, wielu łask Bożych, błogosławieństwa Bożej Dzieciny w życiu, w domu i w rodzinie.

8.      W piątek nasza parafia przeżywać będzie adorację całodzienną, w ramach wieczystej adoracji w naszej diecezji. Rozpocznie się po Mszy porannej a zakończy nieszporami przed mszą świętą wieczorną. O godzinie 15:00 - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy Róże Różańcowe na wspólną adorację i dzieci szkolne i przedszkolne. Prosimy o chwile ciszy w czasie adoracji

9.      Serdeczne podziękowanie wszystkim, a zwłaszcza dzieciom uczęszczającym na Roraty, mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej.

10.  Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

11.  W Boże Narodzenie będzie podany porządek wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy. W gazetce parafialnej zamieszczamy obrzęd tradycyjnej wieczerzy wigilijnej wraz z tekstem Ewangelii św. Łukasza, którą należy odczytać przy wigilijnym stole.

12.  Czasopisma zostały przywiezione w podwójnym nakładzie i na 2 tygodnie, prosimy o ich zakupienie i po przeczytaniu przekazanie sąsiadom. W czasie świąt mogą być wspaniałą lekturą zwłaszcza dla osób samotnych i chorych.

13.  Serdeczne podziękowanie za wykonanie i ofiarowanie do kościoła drewnianej szopki, oraz za pomoc w jej ustawieniu.

14.  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, wykonanie szopki, dekoracje choinek, wszystkim którzy się w te prace zaangażowali. Do sprzątania na poniedziałek o godz:9:00 i piątek proszone są – panie: Mamroł Krystyna, Mamroł Katarzyna, Mamroł Justyna, Tutak Teresa, Ochałek Lucyna, Ochałek Małgorzata, Kluzowicz Barbara, Baran Elżbieta, Jamrogowicz Jadwiga, Fara Elżbieta.

15.  Ogłoszenia …………………………………….

16.  Zapowiedzi, ogłoszenia, intencje  wywieszone w gablocie, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej ………..

17.  Intencje mszalne  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

PROGRAM  WIZYTY  DUSZPASTERSKIEJ „KOLĘDY”

Od 28.12 – 29.12.2018r.

PIĄTEK 28.12.2018r.

Ks. Proboszcz – od 9:00 - Pod Górami w stronę Krzyżówki do pana Stanisława Mamroła

Ks. Katecheta – od 9:00 - Bieździadka – od p. Dziędziołów , Grabiny do mostu

Ks. diakon Jarosław Młodecki – od 9:00 - domy od Nawsia Kołaczyckiego do dworu i Zentki do p. Jareckich i Dzwonkowskich.

SOBOTA 29.12.2018r.

Ks. Proboszcz – od 9:00 – Bieździadka - od strony Lublicy lewa strona od p. Farów - do p.Biernackich.

Ks. diakon Jarosław Młodecki – od 9:00 – domy od leśniczówki w stronę kościoła, oraz domy na osiedlu do p. Szpak.

Bardzo serdecznie prosimy o przyjazd po księdza. Starajmy się być obecni w jak największej liczbie w czasie kolędy, przypominamy o krzyżu, świeczkach wodzie święconej, Piśmie Świętym, dzieciom o zeszytach.  Ofiary z okazji kolędy składamy na tacę w kościele.