OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA  23 CZERWCA 2019r.

1.        Dziś przeżywamy XII niedzielę zwykłą, czwartą niedzielę miesiąca czerwca. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz.  9:00, 11:00 i 17:00.Trwa Oktawa Bożego Ciała dlatego po sumie i po Mszy św. Wieczornej Procesja eucharystyczna ze śpiewem litanii do N.S.P.Jezusa. Dziś na polecenie biskupów po każdej Mszy świętej odśpiewane będą suplikacje w ramach aktu publicznego przebłagania Boga za popełnione w ostatnim czasie w Polsce świętokradztwa i bluźnierstwa.

2.        Msze św. w tym tygodniu o 7:00 i o 18:00,  do czwartku po Mszy św. wieczornej procesje eucharystyczne ze śpiewem Litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa. W pozostałe dni nabożeństwo do N. Serca P.Jezusa.

3.        W tym tygodniu wspominamy:

·           Pn. – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

·           Wt. – bł. Doroty z Mątowów

·           Śr. - św. Zygmunta Gorazdowskiego – nowenna do M.B.N. Pomocy

·           Czw. – zakończenie Oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo dzieci, wsp N.M.P. Nieustającej Pomocy i św. Cyryla Aleksandryjskigo

·           Pt.Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od mięsa, modlitwy do Miłosierdzia Bożego.

·           Sb. – Uroczystość świętych  Apostołów Piotra i Pawła - Msze Św. w tym dniu o godz: 7:00; 9:00; 11:00 i o 18:00. Składka przeznaczona na „świetopietrze”odsyłana do Kurii Diecezjalnej.

·           N. – Ostatnia niedziela miesiąca. Zakończenie nabożeństw czerwcowych. Odpust w Błażkowej. Przed Mszami świętymi panie z parafialnego Caritas będą rozprowadzać cegiełki na pomoc na kolonie w Myczkowcach dla dzieci z ubogich rodzin.

4.        Serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na prace przy kościele i w parafii. Zebrana suma wynosi: 4990zł, Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym.

5.        Bóg zapłać paniom z Caritas za przeprowadzenie zbiórki do puszek na Caritas dla powodzian, oraz wszystkim ofiarodawcom. Zebrana suma wynosi: 720 zł

6.        Jak w ubiegłym roku będziemy gościć Oazę, mieszkać będą w szkole, ale często będziemy ich spotykać w kościele.

7.        Serdeczne podziękowanie wszystkim biorącym udział i pomagającym w organizacji prymicji, zwłaszcza tym którzy podjęli się zadania na jakimś odcinku, ks. katechecie za organizację prymicji począwszy od bram przyjęcia i zabawy w sobotę dla wszystkich, wraz z LSO organizowanie liturgii w kościele, pomysły i oranizowane przedstawienie w lokalu prymicji. Serdeczne podziękowanie strażakom i kosynierom za włączenie się w czasie prymicji, udział w uroczystości Bożego Ciała, zadbanie o bezpieczeństwo w czasie przejazdu i przejścia prymicjanta, oraz w czasie czwartkowej  procesji.

8.        Bóg zapłać Państwu Młodym i Rodzicom za dar stołu i za kwiaty do kościoła.

9.        Ogłoszenia;……….

10.    Modlitwa  Pokutna za grzechy przeciw życiu w Tarnowcu 6 lipca o godz: 9:00.

11.    Pielgrzymka nauczycieli do Częstochowy 2 lipca. Chętnych prosimy o zgłaszanie się.

12.    Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. Gościom życzymy miłego pobytu w naszej parafii i wypoczynku.

13.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatami. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek prosimy panie: Czaja Anna, Sienicka Zdzisława, Hendzel Urszula, Szafraniec Katarzyna, Hendzel Renata, Maresz Jadwiga, Roś Maria, Kaleta Maria, Buczyńska Krystyna i pan Smalara Stanisław.

14.    Ogłoszenia i intencje wywieszone są w gablotce ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

15.    Intencje Mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>