OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021

1.  Dziś Msze Święte o godz. 9:00, 11:00 i 17:00. W tygodniu Msze Św. o godz. 7:00 i 18:00, a w poniedziałek dodatkowo o godz. 16:00. Nabożeństwa Majowe po Mszy Św. wieczorowej.

2. W tym tygodniu wspominamy:

    Pon- święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła 

    Śr.- wsp.Św. Filipa Nereusza, prezbitera

    Czw.- święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

    Sob.- wsp. Św. Urszuli Ledóchowskiej

    Ndz.- uroczystość Najświętszej Trójcy

3. Dzisiejsza niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. 

4. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek po ostatniej Mszy Św. wieczorowej i Majówce. 

5. W przyszłą niedzielę Odpust Parafialny. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 11:00 przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. dr Łukasz Hendzel. Po Mszy Św. procesja wokół kościoła. Prosimy o zorganizowanie się kosynierów, panie do niesienia feretronów, panów do baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Spowiedź przed Odpustem przez cały tydzień przed i po Mszach Św. jeśli będzie taka potrzeba. 

6. W związku z łagodzeniem restrykcji sanitarnych istnieje możliwość zorganizowania Procesji Bożego Ciała w terenie. Korzystając z tej możliwości zorganizujemy procesję jak to bywało w poprzednich latach. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy: pierwszy koło plebanii- rodzice dzieci pierwszokomunijnych, drugi koło Sióstr Serafitek- siostry, trzeci koło Domu Ludowego bierzmowani z rodzicami, czwarty koło Pani Filip - sąsiedzi. Procesja będzie po Mszy  Św. o godz. 11:00. Proszę naszych strażaków o zabezpieczenie procesji. 

 

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu na poniedziałek i piątek proszone są następujące osoby: Jolanta Wójtowicz, Krystyna Dziak, Magdalena Michalec, Maria Kaleta, Natalia Bronowicz, Irena Koczaja, Małgorzata Lejkowska, Maria Ropiel, Maria Szafraniec, Piotr Żygłowicz. 
 

 Ps. Proszę aby sprzątające Panie wypisywały listę następnych i przekazywały s. Szymonie, a także o to, aby nie wyznaczać do sprzątania osób starszych i chorych...