OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA  ZWYKŁA 23 LUTY 2020r.

1.      Dziś ostatnia niedziela lutego, VII niedziela zwykła. Rozpoczynamy 53 tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to ostatnia niedziela adoracyjna przed Wielkim Postem, zakończenie Nieszporami Eucharystycznymi o godz: 17:00. Serdecznie zapraszamy.

2.      Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 9:00,  11:00,  17:00. W tygodniu Msze św. o godz: 7:00 i 17:00; w środę popielcową o godz: 7:00; 10:00; 17:00.

3.      W liturgii tygodnia wspominamy:

·         Pn. – św. Polikarpa

·         Śr. – św. Aleksandra – nowenna do M.B.N. Pomocy Środa Popielcowa

·         Pt. – św. Romana.

·         N. – pierwsza niedziela miesiąca marca, wystawienie N. Sakramentu i adoracja po każdej Mszy świętej i zmiana tajemnic różańcowych. - I niedziela Wielkiego Postu, Po sumie droga krzyżowa o jej poprowadzenie prosimy Różę męską pw. św. Jerzego /p. Jerzego Czajki/.

4.      W środę 26 lutego Środa Popielcowa, obowiązuje Post Ścisły, na każdej Mszy św. posypanie głów popiołem - rozpoczynamy 40 - dniowy okres pokutny Wielkiego Postu – czas przygotowania przez modlitwę, post i jałmużnę do Świąt Paschalnych.

5.      Nabożeństwa Wielkopostne w tygodniu: Drogi Krzyżowe: w czwartek dla dzieci i młodzieży o godz.: 16.30; w piątek dla wszystkich o 17.00; w niedzielę po sumie – zapraszamy chętnych do prowadzenia. W przyszłą niedzielę o godz.: 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza święta.

6.      W pierwszy piątek Wielkiego Postu będziemy przeżywać dzień modlitwy i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich.

7.      Bóg zapłać za ofiry złożone na światło: siostrom z Róży pw. św. Agaty /p. Marii Sękowskiej za ofiarę 150 zł; siostrom z Róży pw. św. Rity za ofiarę 300zł; siostrom z Róży pw. św. Barbary /p. Danuty Wójtowicz/ za ofiarę – 100zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8.      W przyszłą niedzielę rozpocznie się kurs przygotowujący kandydatów do małżeństwa, pierwsze spotkanie w niedzielę po Mszy świętej wieczornej w salce katechetycznej.

9.      Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej  prosimy - panie: Pliś Maria, Krajewska Zofia, Ochałek Maria, Hołda Bożena, Szczyrba Urszula, Boroń Barbara, Matysik Anna, Szczyrba Agata, Dziok Anna i pan; Ochałek Andrzej.

10.  Spotkania: Pn. godz: 16:00 – schola; Wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich; Czw. – KSM; Sb.  godz: 10. 00. – lektorzy i animatorzy, ministranci.

11.  Chętni mogą wziąźć udział  w Narodowej Dziękczynnej Pielgrzymce do Rzymu z okazji stulecia urodzin św. Jana Pawła II  17 maja. Chętnych prosimy o zgłoszenia, aby można było podać liczbę do Kurii do dnia 20 marca.

12.  Ogłoszenia …………………………………………………….

13.  Intencje, ogłoszenia i zapowiedzi przeczytamy na tablicach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>