OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  IV NIEDZIELA ADWENTU 22.12.2019r.

1.      Przeżywamy  IV niedzielę Adwentu i IV niedzielę miesiąca grudnia. Msze święte dziś jeszcze o godzinie 9:00;11:00;17:00.

2.      W liturgii tygodnia wspominamy:

·         Pn. – godzinki o 6:30 i Msza święta z  Nowenną do Dzieciątka Jezus; wieczorem o godz:17:00 Msza swięta i Nowenna do Dzieciatka Jezus

·         Wt. - Wigilia Bożego Narodzenia – w tym dniu godzinki o godz:7:30, o 8:00 Msza święta z ostatnią Nowenną do Dzieciątka Jezus, błogosławieństwo opłatków którymi będziemy łamać się przy wigilijnym stole.

·         Śr. – Uroczystość Bożego Narodzenia – jak co roku Msza Święta o północy - Pasterka. Msze święte w dzień o godz. 7:00;9:00; 10:30; 12:00: nie ma mszy świętej popołudniowej.

·         Cz. - Święto świętego Szczepana, drugi dzień świąt. Tradycyjne poświęcenie owsa na każdej Mszy świętej. Porządek Mszy św.: 7:00; 9:00; 10:30 i 12:00. nie ma mszy świętej popołudniowej

·         Pt. -  oktawa Bożego Narodzenia, wsp. św. Jana Apostoła – błogosławieństwo wina. Przynosimy wino do poświęcenia. Imieniny ks. bpa Jana Wątroby pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

·         Sb. – oktawa Bożego Narodzenia, wsp. św. Młodzianków, czyli dzieci zamordowane przez Heroda

·         N. – w oktawie Bożego Narodzenia, wsp.  św.Tomasza Becketa –  Święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Serdecznie zapraszamy rodziny naszej parafii na wspólną modlitwę i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, w czasie każdej Mszy świętej.

3.      Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.

4.      Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę  jako wynagrodzenie za posługę Sióstr Serafitek w naszej parafii, szczególnie za dbałość o wystrój kościoła. Złożona została suma: 5650zł co stanowi około 83% zapłaconej już kwoty. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

5.      Serdeczne podziękowanie  za wycięcie i dostarczenie choinek do kościoła, które pochodzą z lasu plebańskiego, posiadamy asygnaty.

6.      Starajmy się przeżywać nadchodzące dni w łączności z Nowonarodzonym Synem Bożym. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Radosnych Świąt, wielu łask Bożych, błogosławieństwa Bożej Dzieciny w życiu, w domu i w rodzinie.

7.      W piątek nasza parafia przeżywać będzie adorację całodzienną, w ramach wieczystej adoracji naszej diecezji. Rozpoczniemy po Mszy porannej a zakończymy nieszporami Eucharystycznymi, przed mszą świętą wieczorną o godz: 17:00. O godzinie 15:00 - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy Róże Różańcowe na wspólną adorację i dzieci szkolne i przedszkolne. Prosimy również o chwile ciszy w czasie adoracji

8.      Serdeczne podziękowanie wszystkim, a zwłaszcza dzieciom uczęszczającym na Roraty. Jutrznia w Wigilię rano.

9.      Solenizantom i solenizantkom składamy najserdeczniejsze życzenia. Można w zakrystii nabyć świece wigilijne.

10.  W Boże Narodzenie będzie podany porządek wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy.

11.  Czasopisma zostały przywiezione w podwójnym nakładzie i na 2 tygodnie, prosimy o ich zakupienie i po przeczytaniu przekazanie sąsiadom. W czasie świąt mogą być wspaniałą lekturą zwłaszcza dla osób samotnych i chorych.

12.  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, wykonanie szopki, dekoracje choinek, siostrze panu kościelnemu p. Pawłowi, p. Telesiowi i wszystkim paniom i panom, którzy się w te prace zaangażowali. Do sprzątania na poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej prosimy panie: Kopeć Krystyna, Kopeć Elżbieta, Czekańska Stanisława, Pitera Maria, Czajka Monika, Lechwar Agata, Hendzel Krystyna, Kutyna Małgorzata, Sypień Anna i pan Stanisław Mamroł.

13.  Ogłoszenia …………………………………….

14.  Zapowiedzi, ogłoszenia, intencje przeczytamy w gablotach, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej ………..

15.  W czwartek 26.12.2019r. pogrzeb śp.+Józefa Ochałka o godz: 14:00. O godz: 13:30 przeprowadzenie zwłok do kościoła

PROGRAM  WIZYTY  DUSZPASTERSKIEJ „KOLĘDY”

Od 28.12 – 29.12.2019r.

Wizyta duszpasterska kolęda

ks. proboszcz sobota 28.12.2019r. – od 9:00 0 Łazy; niedziela 29.12.2019r. – od 13:00 - Szubienice;

ks. Katecheta niedziela – 29.12. 2019r. od 13:00 – Turczyn od p. Kaletów.

Bardzo serdecznie prosimy o przyjazd po księdza. Starajmy się być obecni w jak największej liczbie w czasie kolędy, przypominamy o krzyżu, świeczkach wodzie święconej, Piśmie Świętym, dzieciom o zeszytach.  Ofiary z okazji kolędy składamy na tacę w kościele.